autor:

Umělecké dílo a cena v jednom - Damien Hirst ozdobil sošku Brit Awards 2013

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
Umělecké dílo a cena v jednom - Damien Hirst ozdobil sošku Brit Awards 2013

 

Vítězové soutěže Brit Awards si neodnesou jen cenu za svoji práci. Odnesou si také umělecké dílo. Sošku měl letos v režii jeden z nejslavnějších a nejbohatších umělců současnosti Damien Hirst. Slavnostní předávání Brit Awards 2013 proběhne 20. února 2013.

Ocenění populární hudby vypsalo v roce 2011 nové pravidlo - stejný model sošky zdobí každý rok jiný autor. Před dvěma lety to byla Vivienne Westwood, která figurku oblékla do britské národní vlajky (Vivienne se mimochodem vyřádila na vlasteneckých úkolech několikrát, naposledy při výročí nastoupení ná trůn královny Alžběty II.). Loni se makeoveru ujal popartista Sir Peter Blake. Kontroverzní Damien Hirst, který rád šokuje ve formaldehydu naloženými mrtvými zvířaty i sochami svléknutými z kůže, jako první nevyužil britských barev - sochu pokryl z obrazů známými a pro něj charakteristickými puntíky.

 

vivienne

Vivienne Westwood - Diamond Jubilee Collection; soška Brit Awards 2011

 

peter-brit-enlargesSir Peter Blake - soška Brit Awards 2012

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál