autor:

The Passenger: Projeďte Madridem a nehněte se z místa

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
The Passenger: Projeďte Madridem a nehněte se z místa

 

V centru španělského Madridu si můžete dát kávu v jedoucím vlaku a sledovat ubíhající krajinu. Na stěně baru s příznačným názvem The Passenger je umístěna série displejů, které promítají přesvědčivou iluzi pohybu a dávají vám pocit, že sedíte v jedoucím vlaku.

Autorem netradičního vizuálního prvku a celého interiéru baru je Parolio, autorem videa promítaného v „oknech“ baru je španělský umělec Franger. Parolio je velmi zkušeným matadorem a na svém kontě má i International Design Award za realizaci interiéru Club Musée.

Kožené sedačky jsou rozmístěny jako ve vlaku, s tím, že je prostor zakončen zrcadlem. To umocňuje pocit ubíhajícího prostoru a nenutí vás přemýšlet nad tím, zda je skutečný. Nad hlavami cestujících je prostor pro zavazadla a celý bar je obložen dřevem tak, jako tomu v dávných zlatých časech železnice bývalo. Bar, který je přes den kavárnou, se v noci mění na rokový klub. Tomu napovídají i fotografie věnující se historii rockové hudby, prokládané fotografiemi slavných nádraží.

Bar The Passenger
fotografie: ©The Passenger

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál