autor:

LEGO jako materiál: ABGC navrhli stůl s tisíců kostiček

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
1
LEGO jako materiál: ABGC navrhli stůl s tisíců kostiček

 

Irské designérské duo ABGC navrhlo a vlastnoručně postavilo stůl z dvaadvaceti tisíc kostiček. Ohromující množství kostek bylo bez použití lepidla naskládáno do desky stolu pro deset lidí. Pestrobarevný stůl nese jméno agentury Boys and Girls.

 

LEGO se v určitém měřítku stává materiálem. V momentě, kdy při pohledu nevnímáte přechody jednotlivých kostiček, se už jedná o modelování. Kostičky se nedají vyhladit ani ohnout, ale nabízí dostatek kombinací a barev na to, aby člověk formoval libovolné objekty. Ve větších měřítkách se také projevuje jeho pevnost a vlastnosti, které při obyčejné hře nejsou znatelné. Z LEGA se stává souvislá plocha, vykazuje dobrou nosnost a lze omývat vodou. Pokud tedy máte dostatečné množství kostiček, lze z něj vystavět nábytek.

Irská reklamní agentura Boys and Girls má ve své kanceláři v Dublinu unikátní stůl, který dosud patří mezi nejatraktivnější LEGO projekty. Vytvořil pestrobarevný kontrast s gregoriánskou architekturou budovy a bílým interiérem. Stůl v Boys and Girls je tvořen dřevěnou deskou, plátem složeným z 22 742 LEGO kostek, deseti milimetrové tabule skla a nerezové kostry. Na videu vytvořeném Cormacem Brownem můžete vidět průběh stavby stolu. Každá z tisíců kostiček je bez použití lepidla nacvaknutá na tu předchozí a tvoří dohromady 1,2 x 2,7m velký stůl. V jednom z rohů je jasně čitelný nápis Boys and Girls vymodelovaný z bílých kostek. V desce stolu jsou i další detaily, které jsou však znatelné jen při detailním pohledu. Jedná se o nejrůznější LEGO součástky, zakomponované v ploše stolu.

Autory stolu jsou Andrew Brady a Gearóid Carvill, které můžeme na videu vidět, jak si hravě počínají s realizací jejich smělého nápadu. Irské designérské duo vystupující pod zkratkou ABGC má ve svém portfoliu povedené architektonické i čistě designérské projekty – interiéry, kavárny, výstavy, nábytek.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Pane Jaroši, když už si dáte tu práci s článkem, tak si dejte pozor i na okatou chybu v nadpisu. ;-) Minimálně tam to působí hloupě.

    Mějte se

    PP

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist