autor:

Křídová kaligrafie od Dany Tanamachi

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
Křídová kaligrafie od Dany Tanamachi

Dana Tanamachi hl

sediva-cara

Dana Tanamachi je grafická designérka a typografka žijící v Brooklynu. Její specialitou jsou propracované, ale zároveň velmi dočasné výtvory - křídou kreslí překrásné rozměrné kaligrafické kompozice. A naštěstí pro nás, proces své tvorby zachycuje na time-lapse videa.

Zajímavý je také její styl, tzv. vintage modernism, který je momentálně velmi populární v grafickém designu i web designu. Je to trend, který zapadá do současného obratu směrem ke kreativní tvorbě jako řemeslu s důrazem na ruční výrobu. Mezi klienty Dany Tanamachi patří například Ralph Lauren nebo The Oprah Magazine. Bohužel naživo můžeme vidět její dechberoucí kaligrafii zatím jen v New Yorku.

sediva-cara

Podívejte se na video z tvorby pro vinařskou firmu Nagging Doubt.

sediva-cara

Dana Tanamachi: Chalk lettering
fotografie: © Dana Tanamachi

dvojita cara

Tagy: 498 typografie

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

  • Playtype hl.

    Concept Store: Playtype, Kodaň

    Druh písma může změnit hodně - a to ví v kodaňském concept storeu Playtype, kde je právě jemu věnován celý obchod. S písmeny je tu svázáno vše - polštáře, obrazy k zavěšení nebo opření o zeď, hrníčky, dokonce i pláštěnka.

  • playtype conceptstore hl

    Kodaňský Playtype™: Concept Store plný písma

    V concept storech dnes můžeme objevit mnoho inovativních designových výrobků. Písmolijna Playtype ale přichází s něčím, co jste v concept storu ještě nejspíš neviděli – má pravděpodobně jediný kamenný obchod s písmem na světě.