autor:

Kartáčky Yumaki - designu plné zuby

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
Kartáčky Yumaki - designu plné zuby

 

 

Design je nepředvídatelná umělecko-technická disciplína, která se z nenadání vrhá na předměty denní potřeby. Je tomu právě rok, co se ho po sérii pokusů podařilo úspěšně zkřížit se zubním kartáčkem.

Značka Yumaki v podstatě neudělala nic převratného. Na vývoji zubních kartáčků se designéři podílí zcela běžně a za každým jejich výtvorem je několik desítek hodin práce. Bohužel, z jejich počínání většinou nevznikne nic převratného a kromě nebezpečně vyhlížejících orbitální super kartáčků s kloubem, antigravitační hlavou a ultrazvukovou lamelou z nanovláken na nás v regálech nečeká žádné lákadlo.

Designéři z Yumaki vzali koncept klasického kartáčku, což je štíhlá podlouhlá rukověť se štětinami na konci, a přidali to, co se v užitém umění běžně využívá - nové materiály, nové barvy a jejich kombinace i křivky. Kartáček ze dřeva s protiskluzovou rukojetí ze smirkového papíru? Proč ne, vy ho snad olizujete celý? Kombinace červené a černé? Proč ne, vy snad tíhnete k pastelovým odstínům aviváže? Pokud vás kartáčky Yumaki zaujaly, věřte, že splňují všechny hygienické požadavky a jsou regulérně schváleny na čištění všech dostupných druhů chrupu. Včetně toho umělého.

 

 

Poznámka autora: O kartáčcích Yumaki jsem se dozvěděl nedávno, a to díky blogu The Cool Hunter. Světoznámý lovec krásných věcí a staveb dostal nedávno nepříjemný dárek v podobě smazání veškerého obsahu svého FB účtu. Touto cestou chci poděkovat za inspiraci a dosavadní výsledky pátrání.

 

 

Yumaki - designové kartáčky
© Yumaki
 
 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál