autor:

Interiér podle Designbloku 2012: Hi-tech variace

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
Interiér podle Designbloku 2012: Hi-tech variace

interier-podle-designbloku-2012-hi-tech-variace h

sediva-cara

Designblok opět nešetří na pestrosti svých expozic. Jednotlivá studia jsou přímo nabitá projekty a novinkami, které se objevily na trhu teprve nedávno, nebo se blíží jejich výroba. Najdete tu spoustu nesourodých materiálů a tvarů, které dávají vzniknout zcela novým konceptům nábytku, elektrospotřebičů nebo doplňků interiéru.

Po pečlivých prohlídkách, při kterých jsme se na některá místa rádi vraceli, vám přinášíme sérii pohledů na interiéry, které si můžete v blízké době pořídit. A proto, že každý má vkus a požadavky odlišné, bude výběr vždy zaměřen na jedno téma. V prvním článku se představí prvky hi-tech domácnosti, které ukazují na čistě moderní pojetí interiéru a posouvají jej do blízké budoucnosti. Některé z nich vám následně představíme i pod drobnohledem, protože si nás získaly svým nápadem a samozřejmě designem.

dvojita cara

 

SPOTŘEBIČE: GORENJE a DELONGHI


interier-podle-designbloku-2012-hi-tech-variace 3


Do hi-tech domácnosti patří moderní spotřebiče. Gorenje se rozhodla představit prototypy spotřebičů budoucnosti. Ta je vzhledem k jejich funkčnosti velmi blízká a naznačuje, jakým směrem by se měl vývoj designu spotřebičů Gorenje ubírat. Na první pohled vynikají ostré linie z mléčného průsvitného materiálu, doplněné kartáčovaným hliníkem, a zaoblené čelní hrany. Expozice řady obsahuje indukční přenosnou plotnu s hliníku, dvouplotýnkový indukční vařič a lednici. Nejzajímavější je však trouba s indukční deskou a jedním jediným tlačítkem. Stačí ho totiž jen zapnout a vypnout a sporák sám rozpozná, na které části desky se nachází nádoba, kterou má ohřívat. Umím si představit, že by expozice dostala i větší prostor a byla interaktivní. Na designu řady QUBE se podílel designér Ora-Ïto.

 

interier-podle-designbloku-2012-hi-tech-variace 1


Do rodiny spotřebičů patří určitě i kávovar, který je pro milovníky kávy nepostradatelný. DeLonghi PrimaDonna  by si však leckdo pořídil i pro jeho krásu. Ostré a strohé rysy, které značí sklon k minimalismu, doplňuje digitální ovladač všech funkcí, kterých má PrimaDonna širokou škálu. Přesto je poměrně kompaktní a dodržením ostrých pravidelných linií se zabydlí v každé kuchyni, jakoby tam patřil. Po ochutnávce kávy musím podotknout, že jako její významný spotřebitel jsem si pochutnal a určitě bych pro přístroj našel bohaté využití. Designérkou kávovaru je MgA. Radka Janušková.

sediva-cara

 

RELAXACE: VESPERA


interier-podle-designbloku-2012-hi-tech-variace 2


Domov pro mě znamená pohodlí, pod kterým si vybavuji komfortní sedací soupravu či postel. Sedací nábytek, především židle, je nejčastějším nositelem designu nebo celé jeho éry. Do kategorie hi-tech bych zařadil sedací soupravu od značky Vespera. Po vyzkoušení jejich pohodlné kožené sedačky s polohovatelným opěradlem jsem si všiml i další novinky. Křeslo tvořené polstrovanou kostkou, jejíž opěradlo je vyrobené z dýhy. Ta je upravená revolučním 3D ohybem, díky čemuž dřevo získává velmi netypické křivky. Popravdě si nejsem jist, zda bych dal přednost tak nekompromisnímu designu nebo výše zmíněné sedačce, oboje by však doplňovalo moderní hi-tech interiér.

sediva-cara

Příští výběr bude zaměřen na ruční výrobu, přírodní materiály a retro design.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál