autor:

Čím si o Vánocích posvítit? Betonem od Gravelli či sklem od Lee Brooma

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
Čím si o Vánocích posvítit? Betonem od Gravelli či sklem od Lee Brooma

 

Noci jsou stále dlouhé a v oknech svítí výzdoba, která má připomínat výjimečnost probíhajících svátečních dní a navozovat slavnostní atmosféru. Veřejné osvětlení, stromy a fasády domů – vše ozdobeno zlatavými řetězy světel, vodopády ze stříbrných jiskřiček a kýčovitými ornamenty, ze kterých vánoce doslova kapou. Světlo je jako symbol vánoc užíváno od doby, co betlémská hvězda naváděla zvědavce do krmelce, ve kterém se povaloval čerstvě narozený Ježíšek. Neustávající přítomnost světěl nás donutila se podívat, jaké novinky jsou v oblasti zářícího designu.

 

Gravelli - LiCrete Tube

 

České studio Gravelli si před koncem roku připravilo novinku  která rozšířila jejich portfolio interiérových světel. LiCrete Tube je betonové svítidlo vytvořené pomocí patentované technologie LiCrete. Tu jste mohli vidět na letošním Designbloku, kde byla představena jako revoluční nástroj interiérového designu, který stále hledá limity svého využité. Průsvitný beton LiCrete se stává platnou alternativou Luxfer, které v mnoha praktických i ekonomických parametrech překonává. Svítidlo LiCrete Tube je během dne sebevědomým a moderním doplňkem interiéru a po setmění, když vyniká jeho hi-tech podstata, se stává jeho dominantou.

 

foto2

 

foto1foto (c)Gravelli

 

Lee Broom - Crystal Bulb

Napadlo vás někdy, jak by vypadala rozsvícená vánoční ozdoba? Britský designér Lee Broom nahrnul svítidlo Crystal Bulb a na tuto otázku částěčně odpověděl. Ručně foukané světlo ve tvaru klasické žárovky s leptaným logem Lee Broom je ozdobeno klasickým vzorem, který se používá při broušení křišťálu. Designér jej využil v mnoha instalacích v kombinaci s přírodními materiály. Využívá LED technologie, jejíž bílé ostré světlo se láme přes broušené vzory jako přes drahokam.

 

foto8foto (c)Lee Broom

 

Lee Broom často pracuje se světlem a má na svém kontě i poměrně bizarní spojení světla a klasické klubové židle. Místo knoflíků napínajících kůži umístil do jeho opěradel LED žárovky a rozsvítil křeslo jako vánoční trůn.

 

foto6foto (c)Lee Broom

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál