autor:

By Design! Conference 19.5. 2014 v bratislavském divadle Arena

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
By Design! Conference 19.5. 2014 v bratislavském divadle Arena

Konference By Design! se uskuteční 18. května v bratislavském divadle Arena a je vhodná pro podnikatele, profesionály v oblasti marketingu a komunikace, marketéry, designéry, studenty grafického designu, architektury, komunikace a souvisejících oborů, ale také pro laiky se zájmem o tento obor.

Mezi jeden z projektů Stefana Sagmeistera, rakouského designéra ze studia Sagmeister & Walsh, patřil i průzkum, ve kterém analyzoval faktory, které vedou ke šťastnému životu. “Začal jsem se tomu věnovat, když jsem si uvědomil, že bych chtěl jako designér vytvořit něco, z čeho by mělo užitek co nejvíce lidí,”, říká Sagmeister.

Jeho projekt je založený na několika desítkách vědeckých publikací a na přímém výzkumu tří vědců z Harvardské university a NYU (New York University). A na co Sagmeister přišel? “Stručně řečeno - jde o mix ve kterém hrají roli nové aktivity, které děláte (40%), vaše aktuální životní situace (10%) a genetické dispozice (50%),”, vysvětluje designér.

 

 

Vybraní řečníci konference:

 

Stefan Sagmeister

Grafický designér s charakteristickým rukopisem, který žije a pracuje v New Yorku, je vyhledávaný klienty po celém světě. Jeho práce byly vystaveny v New Yorku, Tokyu, Osace, Paříži i v Berlíně. Mezi jeho klienty patří firmy Adobe, Levi’s, BMW, EPD, časopis Rolling Stone nebo hudebník Lou Reed. Sagmeister patří mezi headlinery světových konferencí věnovaných designu, včetně americké konference TED.

 

 

Snask

Kontroverzní studio ze švédského Stockholmu má stejný počet odpůrců jako nadšených fanoušků. Svůj humorný design uplatnili pro klienty jako H&M, Hewlett packard nebo L’Oreal.

 

 

Sandra Sandor (Nanushka)

Maďarská módní návrhářka, která přijede do Bratislavy promluvit o svojí módní značce a o tom, jak pomocí designu vybudovat mezinárodně úspěšný brand.

 

 

Erwin Bauer
Přední rakouský designér, který se věnuje vizuální identitě a prostorové orientaci, je držitelem několika ocenění Red Dot Awards a European Design Awards. Je autorem několika publikací o designu a přednáší na vídeňské univerzitě umění.

 
Irene Pereyra & Anton Repponen - Fantasy Interactive
Agentura Fantasy Interactive je známá především svými známými případovými studiemi. Klíčovým subjektem je pro studio vždy uživatel a proto jsou jejich řešení funkční a uživatelsky příjemná. Design, který je proslavil, je například nový web mediálního domu USA Today. Dalšími velkými projekty byly např. ty pro Google Chrome nebo Microsoft.


Method
Kreativní šéf a zakládající člen londýnského designového týmu Philip O’Dwyer představí svou mezinárodně zkušenou organizaci. Jejich leitmotivem je myšlenka, že značka se v současné době již neprezentuje tí, co říká, ale tím, co skutečně dělá a realizuje.


Tagy: design

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál