autor:

Barocco Rococco - plně funkční dekorovaný design

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
Barocco Rococco - plně funkční dekorovaný design

 

 

Hranice mezi užitým a výtvarným je tenká. Někdy působí objekt na úkor designu příliš funkčně, jindy zase moc vyšperkovaně na úkor použitelnosti. S funkčními interiérovými doplňky máme většinou spojený minimalismus, ovšem v tomto směru nic nechybí ani "předekorovaným" návrhům. Alespoň je tomu tak v případě série Barocco Rococco od brazilských návrhářů Fernanda a Huberta Campanových.

Jak už název napovídá, bratři čerpali z historických slohů - chtěli vzdát hold starým technikám i tehdy používaným materiálům. Výsledkem je řada jedenácti kusů nábytku a bytových doplňků ze dřeva, kožešiny a bronzu, každý jednotlivý kus zdobí dekorativní motiv spleti postav, zvířat, přírodnin i hudebních nástrojů. Campanovi nechtěli oslavit pouze vzhled užitého umění z dob 17. a 18. století, ale i tamní techniky a řemeslo - svěřili výrobu součástí série mistrům v Itálii.

 

Barocco Rococco - Fernando a Huberto Campana
© Simona Caleo
 
 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál