autor:

Aston Martin Cygnet

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
Aston Martin Cygnet
Co se asi vybaví v myslích mužské části populace, když uslyší magická slova „Aston Martin“? Každý, kdo alespoň trochu jeví zájem o automobilový trh se určitě na malou chvilinku zasní a hlavou se mu začnou honit představy, snad až příliš fantastické na to, aby nám je prozradil. Snad nám náš neznámý snílek promine, že se pokusíme odhalit, jaké asociace může vyvolat zvuk těchto slov. Určitě se mu vybaví rachot sportovních motorů, elegantní tvary karoserie a v neposlední řadě luxus. Ovšem ten luxus není jen tak ledajaký, neboť se vyznačuje vytříbeným vkusem, který je tak typický pro anglická auta, mezi něž se řadí Aston Martin. Aston Martin Cygnet

Asto Martin Cygnet 001

Management společnosti se ale rozhodl, že vyjde vstříc našim tajným snům a umožní, abychom i my měli možnost usednout za volant nějakého toho Astona Martina. A jak si to představuje? Seznámil veřejnost s návrhem řady, která dostala název Cygnet. Ve skutečnosti se sice nejedná o žádného Astona, neboť pod jeho maskou se skrývá Toyota IQ i když nutno přiznat, že s nádherným tuningem. Designéři společnosti pozměnili podobu mřížky, předních i zadních nárazníků a takže světel již zmiňované Toyoty. Malé autíčko vybavili disky z lehkých slitin jaké lze vidět u Astona Martina. Rovněž vnitřní prostor automobilu svým bohatým vybavením má daleko předčit běžná auta. Materiály, které hodlá Aston Martin používat v interiérech popisovaného modelu jsou prozatím využívány pouze u automobilů třídy „Premium“.

Asto Martin Cygnet 001

V této souvislosti nutně vzniká otázka. Proč se společnost, jenž se zaměřovala na výrobu těch nejluxusnějších a opravdu silných sportovních vozů, nyní rozhodla pro výrobu popisovaného drobečka. Jako odpověď se nabízí jediné vysvětlení. Krize se odrazila nejenom na životě obyčejných smrtelníků, ale její důsledky začali pociťovat i bohatší vrstvy obyvatel, které si v mnoha případech již nemohou dovolit utrácet své peníze v takovém rozsahu jako v předchozím období. Nyní jsou i majetnější lidé nuceni přesednout do aut s menších nebo dokonce i malým objemem motoru. Zříci se oblíbené značky je však pro ně v mnoha ohledech značně bolestivý proces a tak se samo nabízelo řešení.

Asto Martin Cygnet 001

Asto Martin Cygnet 001

Asto Martin Cygnet 001

Asto Martin Cygnet 001

Prodej nového auta od Aston Martin má být zahájen v závěru roku 2010. Manageři firmy slibují, že cena novinky se bude pohybovat kolem 20 000 eur. Určitě budete souhlasit s tím, že za Aston to není mnoho. Ovšem za Toyotu IQ ? Nezdá se vám ta cena přemrštěná? Jak to nakonec dopadne se přesvědčíme koncem roku. Prozatím můžeme začít s odkládáním penízků do kasičky. Pořád ještě máme naději, že se nám povede našetřit obnos potřebný ke koupi nového Astona. Jen do toho.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál