autor:

Šála nebo kravata?

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
Šála nebo kravata?

Skutečnost, že žijeme ve 21. století, má zajisté spoustu kladů, ale i záporů. Kupříkladu dnešní móda, která nezná žádné hranice a žádná omezení. Co všechno jen módní návrháři nevymysleli. Z jedné strany je rozmanitost s níž se setkáváme výborná věc, ale z druhé strany, právě v ní spočívají stinné stránky současné módy. Nyní se pokusíme tento názor podrobněji vysvětlit.

kravata 001

Velká výhoda současnosti spočívá v tom, že si můžeme vybírat, nalézat a najít na sebe cokoliv, co jen si zamaneme. Nelíbí se vám větrovky, prosím, vybírejte mezi kabáty a kožichy. Zachtělo se vám koupit si nové šaty nebo sukni. Určitě v tom není žádný problém. Jen vybírejte co by se vám hodilo. Obrovský a dříve nevídaný výběr je však zároveň zápornou stránkou současného života. Obklopuje nás takové množství krásných a zajímavých věcí, že ztrácíme schopnost orientovat se v tom množství a vybrat si skutečně to se potřebujeme. A to jsme se ještě nezmínili o oděvních doplňcích, o tom nepřeberném množství, které najdeme téměř v každé šatní skříni. Pravděpodobně vědomí uvedeného stavu přivedlo módní návrháře k poměrně nezvyklému řešení tohoto problému. Co si myslíte. Lze spojit do jednoho celku šálu a kravatu.

kravata 001

Ukazuje se, že podobné spojení je plně realizovatelné, přičemž se hodí jak pro dívky, tak i pro mladé muže. Nevíme sice, zda budou podobné oděvní doplňky tolerovat ve velkých firmách kde je kravata součástí povyného obleku vždyť v šále může být managerovi horko. Nechť už je to jak chce, ale v zimě by podobné spojení mohlo přinést určité pohodlí. Zajisté budete souhlasit s tím, že mít ve svém šatníku páreček kravat, které plní funkci šály, je určitě pohodlnější a praktičtější, než když tam visí desítky kravat a stejný počet šál. Kromě toho spojení do jednoho celku obou doplňků obnáší ještě jeden kladný moment, který se určitě bude líbit představitelům obou pohlaví. Použití a uvazování takové „kravaty“ není tak složité jako uvazování klasické kravaty. Stačí, pokud si „kravatu“ omotáte kolem krku, narovnáte ji, aby nevisela nakřivo, ale tak jak je tomu u běžných kravat a jste v naprostém pořádku.

kravata 001

kravata 001

kravata 001

Možná, že jste již někde slyšeli o podobné myšlence, ale určitě jste se o ní nedozvěděli od nás. V případě, že o něčem podobném slyšíte až nyní, můžeme zahájit diskusi nakolik vám může podobný „obojživelník“vyhovovat.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál