autor:

Belly Love je živá, „dýchá„ a svítí

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
Belly Love je živá, „dýchá„ a svítí
Je živá, „dýchá „ a svítí. Řeč je o pohovce Belly Love od tvůrkyně Florence Jaffrain. Pohovka je do 12. února 2010 vystavena jako exponát na pařížské výstavě s názvem Preliminaries. Na vlastní oči zde můžete uvidět zvláštní sedačku tak podobnou svým tvarem kvítku nebo mořské mušli. Pohovku navrhla, jak již bylo uvedeno, francouzská výtvarnice a designérka Florence Jaffrain, která jí dala jméno Belly Love.

Belly Love  001

Proč právě takový název není zrovna jasné. Snad proto, že se tam pohodlně usadí i ten nejobjemnější tlouštík nemluvě o pohodlí, které může poskytnout těhotným ženám. Nechť už má vzpomínaný název jakýkoliv skrytý význam, určitě si zaslouží pozornost nejenom tělnatějších, ale i těch úplně štíhlých návštěvníků výstavy a je úplně jedno, zda se jedná o muže nebo ženy.

Belly Love  001

Pozornost každého upoutá nejenom zajímavý tvar, ale především její vlastnosti. Při výrobě pohovky Belly Love byl použit zvláštní chlupatý materiál, který je nejenom dostatečně měkký a příjemný na dotek, ale navíc dokáže „dýchat“. Uvedený dojem vzniká v důsledku uspořádání jednotlivých vláken pod určitým úhlem. Při sezení nebo ležení na pohovce pak vzniká pocit, že materiál, na němž spočinulo vaše znavené tělo, je živý a dokonce se hýbe. Můžeme jen hádat, zda se tato vlastnost popisovaného kusu nábytku bude plně zamlouvat potencionálním zákazníkům, kteří projeví zájem o Belly Love. Samotná tvůrkyně je tím, co vytvořila velmi spokojená a doufá, že její „dýchající“ výrobek vyvolá nadšení.

belly love 001

Zvláštnosti pohovky se však neomezují pouze na „dýchající“ efekt. Další zvláštnost spočívá v tom, že pohovka dokáže ve tmě sama svítit. Vydává při tom měkké světlo se světle modrým odstínem. Příčina tohoto jevu opět tkví v použitém materiálu a světélkujících složkám, které jsou obsaženy v jeho vláknech. Dokáže totiž kromě „dýchání“ pohlcovat světlo a pak jej při setmění vrací zpět. Případní vlastníci pohovky by tak mohli získat jako přídavek romantickou atmosféru nemluvě o ušetřené elektrické energii.

belly love 001

Kouzelná pohovka Belly Love existuje prozatím pouze v jediném exempláři, který je k vidění na výstavě. Časem se uvidí, zda si ji budeme moci zakoupit v běžném prodeji a osobně si vyzkoušet její magické působení.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál