autor:

Věrný své středomořské identitě - římský Kook Restaurant

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Věrný své středomořské identitě - římský Kook Restaurant

Mladá firma Noses Architects právě dokončila svou architektonickou misi pro restauraci s názvem "Kook" v Římě. Vytvořili místo, které umocňuje vnímání smyslů, ale aniž by toho bylo na hosta příliš. 

Designéři říkají: "Interiér působí, alespoň podle nás, profesionálně a důvěryhodně díky studenému betonu, prostor se ohřívá díky přítomnosti dřeva a nábytek je plný vzpomínek a možná, až do nedávné doby, mohl být svědkem nějakých intimních scén. Dnešní i dávné nápady a myšlenky se mohou setkávat jak v architektuře, tak v kuchyni."

K posílení vztahu mezi inovací a tradicí, to znamená mezi recepty babiček a specialitami šéfkuchaře, je zde olivovník. Symbol moudrosti, dlouhověkosti a dle středomořské tradice byl zasazen ve skle. "Zelené akvárium", které obsahuje jeden z opravdových symbolů místní kultury a kuchyně, dává na odiv ještě více úcty k přírodě a k plodinám a samozřejmě i světlu, které se šíří po celém areálu. Klíčovým slovem je tu harmonie.

Procházkyóu po místnosti najdete množství detailů: zřejmých (staré kolo) nebo skrytých (exponované potrubí, stejně jako to bývalo dříve). Vše mezi sebou komunikuje v perfektním průmyslovém stylu - s věrností ke své středomořské identitě.

 

Fotografie: Filippo Vinardi

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál