autor:

V jednoduchosti tkví síla

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
V jednoduchosti tkví síla

V jednoduchosti tkví síla_hl

Casa Del Acantilado je nejnovějším architektonickým počinem z španělské dílny Fran Silvestre Arquitectos. Kolosální homogenní stavba prudce vyrůstá ze strmě svažujícího se kopce a dominuje tak vrcholku skály, jenž poskytuje naprosto úchvatný výhled na Středozemní moře, poklidnou azurovou zátoku a níže se rozprostírající pobřežní město Calpe na jihozápadě Španělska.

Budova je víceúrovňová, vyvedena v neutrální bílé barvě. Vchod je logicky situován do úrovně příjezdové cesty, přičemž obytná část je rozvržena tak, aby mezi skálou a domem vynikl odvážný převis. Příkré schody nás zavedou na širokou terasu, jíž dominuje obdélníkový závěsný bazén.Interiér ctí vnější vizuální ztvárnění. Základním stavebním prvkem je zde leštěný bílý kámen, poskytující chladné útočiště před rozpálenou krajinou a neúprosným španělským sluncem.Celý projekt působí nesmírně moderně, až futuristicky. V samotném vizuálu se snoubí čistota a krása moře s drsností a sílou skály, na jejímž vrcholu se budova tak dominantně tyčí.

Casa Del Acantilado je typickou ukázkou hypermoderní španělské architektury i symbolem současného luxusu.

Casa del Acantilado
architektura: Fran Silvestre Arquitectos
lokalita: Španělsko
fotografie: Diego Opazo

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál