autor:

The Brain: Rozmazlování filmařova mozku

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
The Brain: Rozmazlování filmařova mozku

The Brain: Rozmazlování filmařova mozku h

Jak prostorem podpořit kreativní myšlení a tvůrčí pochody mozku? Nelehká otázka. Každý mozek je jiný a každý si přeje být stimulován po svém. Tom Kundig dostal za úkol vytvořit prostor, který by rozmazloval mozek nejmenovaného filmaře. Měl navrhnout ateliér, který bude podporovat tvůrcovo myšlení a poskytne mu ideální útočiště.

 

The Brain: Rozmazlování filmařova mozku 1Název The Brain je velmi příznačný. Když si dům prohlížím a snažím se představit si filmařův tvůrčí den, napadá mě jediná cesta, kterou se mohl Tom Kundig dostat k danému konceptu. Architekt vytvořil útočiště pro umělcovy myšlenky, které se mohou nerušeně rozletět a najít si svůj kout. Nic nebrání tomu, aby ihned realizoval nápady tak, jak přicházejí. Inspiraci může hledat v hudbě, literatuře i filmech a okamžitě je zapisovat a skládat dohromady. Díky absenci příček nebo nábytku je umělec nerušen a může doslova přeskakovat od myšlenky k myšlence. Každý záchvěv kreativity je tak ihned zužitkován a nepřijde nazmar.

Celá stavba je pojata jako velká betonová krychle a leží uprostřed jehličnatých lesů poblíž Seattlu. Příroda prostupuje okny společně se světlem a vyvažuje tak chlad betonového skeletu. Suterén zahrnuje i garáž, která díky tomu nenarušuje jednoduché linie stavby. Dům má i čistě obytné prostory, které však zůstávají nezveřejněné. Není pochyb o tom, že v The Brain mají myšlenky dost prostoru na to, aby Vás samotné překvapily. Za zmínku ještě stojí nápis, který je vyryt v ocelových schodech - YOU WILL HAVE LOTS OF TIME TO REST WHEN YOU'RE SIX FEET UNDER.

The Brain
architektura: Tom Kundig
lokalita: Seattle, 2002
fotografie: Marco Prozzo

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál