autor:

Téměř biblický "most" Fort de Roovere

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
2
Téměř biblický "most" Fort de Roovere

Mojžíšův most jednadvacátého století hl

sediva-cara

Mojžíš se musel usilovně modlit, aby se před ním otevřelo moře a umožnilo jemu a Izraelitům útěk z Egypta. Bůh ví, a on určitě ví, zda se modlili i holandští architekti ze studia RO & AD, ale výsledek jejich práce je opravdu impozantní.

V 17. století trpělo Nizozemsko nájezdy z Francie a Španělska, proto si vytvořili obrannou linii - příkopy. Nedávno jeden z nich dostal nový život - stala se z něj turistická atrakce a cíl množství pěších výletů. Z dálky je "utopený most" neviditelný a důvod je opravdu prozaický - staví právě na historickém kontextu, z jakého příkopy vznikaly. Neměly být to první, co spatříte, ale spíše něco, co vás překvapí. Dnes určitě příjemně, v minulosti spíše naopak. Každopádně aspoň si alespoň může každý z nás vyzkoušet, jaké to je být na chvíli Mojžíšem.

sediva-cara

Téměř biblický "most" Fort de Roovere
architektura: RO & AD
lokalita: Nizozemí

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • skvělý! ale musí mít dobrý systém na regulování výšky hladiny.. trochu zaprší a může být problém

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist