autor:

Solo House: Energeticky šetrné bydlení v absolutním soukromí španělské divočiny

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Solo House: Energeticky šetrné bydlení v absolutním soukromí španělské divočiny

Chilské archi studio Pezo von Ellrichshausen Architects navrhlo tento betonový monolitický dům ve španělském regionu Matarranya, jehož podstatná část základny je ukryta v okolním bujném stromovém porostu a tak vytváří dojem plovoucí stavby.

Panoramatický výhled na nádhernou přírodu mají majitelé ze skleněných stěn, které suplují okna, na "nádvoří" je skryt bazén a celková obyvatelná plocha činí 313 čtverečních metrů, což už se dá nazvat velkou rodinnou rezidencí.

Solo House je energeticky šetrným a úsporným bydlením v absolutním soukromí, kde jedinými narušiteli klidu je špúanělská fauna a flóra, což se dá bez problémů nejen vydržet, ale spíše to bydlení ještě benefituje. Zahrádka na střeše domu už je jen malou třešničkou na tomto betonovém dortu :)

Další chilské architektonické skvosty najdete ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE.

 

Fotografie: Pezo von Ellrichshausen Architects

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál