autor:

River Place House: Směs oceli, betonu a dřeva přímo nad řekou

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
3
River Place House: Směs oceli, betonu a dřeva přímo nad řekou

V oblasti Juliaetta v americkém státě Idaho stojí od začátku roku 2013 tento dům zrealizovaný podle návrhu architekta Paula F. Hirzela. I přestože Idaho není typickou vinařskou oblastí, zde najdete během sezóny vína více než byste dokázali sníst. River Place čelil a nadále čelí několika výzvám místního prostředí: obtížný svažitý terén, letní teploty přesahují i 40 stupňů Celsia a vydatné deště tuto lokalitu dokáží během pár hodin zaplavit (třešničkou na dortu je častý výskyt jedovatých chřestýšů).

 

 

V okolí je dům sám o sobě výrazným prvkem,
takže nebylo potřeba na něj jakkoli upozorňovat.

 

V okolí je dům sám o sobě výrazným prvkem, takže nebylo potřeba na něj jakkoli upozorňovat. Ocelová konstrukce, betonové nosníky a interiér převážně ze dřeva je popis, který tento projekt vystihuje jednoduše a přitom dostatečně. Zvuk řeky poskytuje konstantní hudební symfonii, kterou jinde v širokém okolí nelze najít. Celá konstrukce domu je smontována pouze za pomoci šroubů - žádné svařování neproběhlo a i proto je možné ji kdykoli rozebrat a postavit jinde.

 

architektura:Paul F. Hirzel Architects
fotografie: Jim Van Gundy, Robert Hutchison

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


3 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist