autor:

Rezidence Edgeland v podání architektonického studia Bercy Chen

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Rezidence Edgeland v podání architektonického studia Bercy Chen

Rezidence Edgeland v podání architektonického studia Bercy Chen

Zajímavý koncept propojení tradice a moderní technologie předvedli ve svém projektu Edgeland House architekti z texaského studia Bercy Chen. Hypermoderní stavba je postavena nejen v rovnováze s přírodou, ale zároveň čerpá inspiraci z klasických příbytků domorodých amerických kmenů, tzv. pit house.

Nenápadný dům využívá přírodní zdroje kdekoliv je to možné. Kombinuje je však rozumně, s množstvím úsporných opatření: například dešťová voda zachycována na střeše slouží podle ročního období buď na ohřívání nebo ochlazování celé stavby. Předloha rezidence Edgeland, klasický "pit house", je utopen v zemi a využívá tak její termoregulační a izolační vlastnosti, čímž je nárok takového obydlí na tradiční zdroje energie minimální. Tímto přístupem vznikl ideální a nápaditý prostor pro život, ohleduplný k životnímu prostředí.

Hlavním cílem architektů Thomase Bercy a Calvina Chen bylo navrhnout rezidenci Edgeland tak, aby pomohla uzdravit industriální krajinu ve které vyrostla, upozornila na ubývající přírodní zdroje a ne na ní vytvářela další rány.

Rezidence Edgeland
architektura: Thomas Bercy a Calvin Chen
lokalita: USA

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál