autor:

Oslavte rok 2014 jako první – Vila na Novém Zélandu má náskok

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Oslavte rok 2014 jako první – Vila na Novém Zélandu má náskok

Local Rock House h

Oslava nového roku s předstihem dvanácti hodin je možná jen na druhém konci světa. Na Novém Zélandu, poblíž hlavního města Aucklandu, se nachází stavba studia Pattersons Associates. Sídlo doslova vytesané do skály, ve kterém majitelé slaví přelom roku jako jedni z prvních na světě.

Začít nový rok jako první a oslavovat jeho příchod ihned, co se zeměkoule pootočí o správný počet dnů. Něco takového se vám povede jen v případě, že noc z 31. prosince na 1. ledna budete trávit kdesi v Oceánii. Například na Novém Zélandu budete mít nad Londýnem náskok dvanácti hodin.

Místo doslova stvořené pro podobnou oslavu je na ostrově Waiheke, který najdete severovýchodně od Aucklandu. Návrh rodinné rezidence vznikl pod taktovkou Pattersons Associates. Sídlo situované do skalnatého svahu je rozděleno do několika úrovní, z nichž nejspodnější je volně napojena na venkovní prostor s terasou, pergolou a bazénem. První patro, téměř bez oken, ukrývá obývací a společenské prostory s jídelnou. Horní patro je vyčleněno pro obytné prostory, ložnici a koupelnu. Interiérové členění je při své prostornosti velmi útulné. Dům opticky ladí s prostředím, protože je obložen přírodním kamenem.

Za povšimnutí stojí pruh, který tvoří čelo prvního patra. Zakrytí jediného okna vertikálními lamelami a absence dalších způsobuje, že na sebe kamenný blok strhává pozornost. Terasa, která obsahuje mnoho prvků a samostatných prostorů, tak nenarušuje celistvost stavby.

Local Rock House
architektura: Pattersons Associates
fotografie: ©Pattersons Associates

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál