autor:

Netradičně pojatá architektura banky Sugamo Shinkin

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Netradičně pojatá architektura banky Sugamo Shinkin

Sugamo Shinkin 1

ram-horni

Všeobecně známý fakt, že se je Japonci dožívají vysokého věku, není to jediné, čím je tato kulturně bohatá země známá. Často se také mluví o technické vyspělosti a o nekonvenční vizi jak navrhovat nábytek, design a architekturu. Jedním ze zajímavých architektonických počinů je pobočka banky Sugamo Shinkin nacházející se v japonském Tokiu. Tato budova se určitě neslučuje s ničím, co by bylo pro banky vyskytující se v naší kotlině typické. Návštěva této finanční instituce se stává příjemným zážitkem a ulehčuje tak klientům chvíle strávené v bankovní budově.

Fasáda je nezvykle členěná dvanácti barevnými vrstvami, které se nepravidelně vynořují z budovy. Barevné plochy jsou v noci jemně osvětlené a své barvy přenáší na okolní bílou fasádu v závislosti na ročním období a denní době. Při vchodu do budovy otevírají prostor tři eliptické světlíky, které interiér osvětlují měkkým světlem. Místnosti jsou zdobeny pampeliškovým motivem a společně s barevným nábytkem a všudypřítomnými světlíky umocňují pocit svěžesti. Díky netradičně pojatému konceptu se stává návštěva banky "nebankovním" zážitkem a my můžeme doufat, že se čeští architekti společně s investory také někdy odhodlají k podobnému konceptu i u nás.

sediva-cara

banka Sugamo Shinkin

Architektura: Emmanuelle Moureaux architecture + design
Fotografie: Nacasa & Partners Inc

predel

Galerie neobsahuje obrázky.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál