autor:

Nazvat tento architektonický počin plotem je asi stejné jako nazvat svatební dort pouhým zákuskem.

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Nazvat tento architektonický počin plotem je asi stejné jako nazvat svatební dort pouhým zákuskem.

Nevšední oplocení zahrady ve Vídni hl

sediva-cara

Nazvat tento architektonický počin plotem je asi stejné jako nazvat svatební dort pouhým zákuskem. Oplocení soukromé zahrady ve Vídni je skutečná architektonicko-konstrukční pochoutka tvářící se jako značně odvážný studentský projekt a je vedle ikony současné parametrické architektury Metropol Parasol v Seville jednou z mála realizací tohoto směru. Výrazně redefinuje stávající zahradu s úchvatným výhledem na jezero a vytváří zcela nový zážitek z prostoru, kde jindy prioritní oddělovací funkce plotu se ubírá do postranní a je spíše vedlejším produktem konstrukce. Hmota má za úkol vytvářet pocit mnohem většího rozlohy než ve skutečnosti zahrada má.

Doplňující prvky jako schody, lavice, lehátka jsou prostorově definované a geometricky v souladu s dominantní konstrukcí, jsou její součástí. Panely sledují dynamicky se rozvíjející křivky a tvoří její postupné rozpadání od vnitřního prostředí ke svým hranicím.

Tato kokon evokující hmota by sice mohla být označena jako formální záležitost. Nepochybně ovšem splňuje základní požadavky, jenž se od ní očekávají a přidává i něco navíc, fascinující pocit z prostoru.

sediva-cara

Nevšední oplocení zahrady ve Vídni
architektura: Heri@Salli
lokalita: Rakousko
fotografie: (c) Paul Ott Photografiert

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál