autor:

Mudgee Tower: Perfektní úkryt před australskou divočinou

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Mudgee Tower: Perfektní úkryt před australskou divočinou

Z dálky vypadající jako obrovská sova roztahující svá křídla a chystající se vzlétnout, při bližším pohledu velmi důmyslná dvoupatrová stavba nacházející se v australském Novém Jižním Walesu. Návrh je dílem architektonického studia Casey Brown Architects a nezabírá více než něco přes 3 krát 3 metry. Toto neobvyklé a zvláštní místo k víkendovým útěkům z města přesně splnilo požadavky a přání klienta a také je obklopeno nádhernými pláněmi, divokou faunou i flórou a nabízí panoramatický výhled doslova stovky mil daleko.

Dům je kompletně oděn v mědi, navijáky, které můžete vidět, se používají k "odstranění" sovích křídel a odhalují zasklení, které umožňuje slunečnímu světlu pronikat do domu od východu až po západ. Montovaná stavba se také může pochlubit recyklovatelným interiérem, venkovní nádrží na vodu a funkčními kamny, která poslouží když se i v této oblasti někdy ochladí. Přítomnost tohoto domu v australské divočině je zcela adekvátní a marně přemýšlíme, zda by se na takové místo nějaká stavba hodila více.

 

VIDEO: 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál