autor:

Lze bydlet moderně a ekologicky?

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Lze bydlet moderně a ekologicky?

 

Téměř 24 prosvětlených hodin h

 


Když ekologické a zároveň moderní bydlení není jen snem…

Belgické architektonické studio Verdickt & Verdickt dostalo zakázku na vytvoření prosvětleného, cenově dostupného a především ekologického domu. Výsledkem je tato rafinovaná stavba umístěná v tamním prostředí tak, že se v ní odráží i nejposlednější sluneční paprsek dne. Namísto zdí bylo totiž po celém obvodu domu použito izolační sklo, díky kterému je uvnitř světlo snad i v noci a požadované soukromí je majitelům zaručeno letitým chráněným stromořadím, jež je v bezprostředním okolí domu.

Působí moderně, přesto se při jeho stavbě maximálně dbalo na zachování tradičních stavebních předpisů a na užívaný materiál, kdy nezatěžování přírody bylo výhradní podmínkou. Celkový efekt domu tak spočívá v jeho perfektním zahnízdění do okolní přírody a jejím nulovým narušováním.

Green House
architektura: Verdick&Verdick
lokalita: Belgie

fotogarfie: Lander Loeckx,  Luc Roymans

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál