autor:

Letní dům blízko Stockholmu je dokonalým útočištěm na víkendy, které nechcete trávit ve městě

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Letní dům blízko Stockholmu je dokonalým útočištěm na víkendy, které nechcete trávit ve městě

Stockholmské studio Tham & Videgård Arkitekter bylo založeno Martin Videgårdem a Bollem Thamem, kteří také o architektuře přednášejí na mnoha univerzitách ve Švédsku i v zahraničí. Jejich moderní přístup k designu se zaměřuje na individualitu každého z výsledků projektů v krásných, udržitelných a promyšlených kreacích.

Letní dům Lagnö se nachází blízko Stockholmu a v terénu mírně se svažujícím dolů k moři, kde prostor ještě zatraktivňují stromy a keře. Touha klienta po stavbě, která se nemusí alespoň několik let nijak udržovat a prostě bude vypadat stejně jako v den kolaudace inspirovala studio k hledání způsobu, jak navrhnout dům, který bude nedílnou součástí tamní přírody a kde se např. barevná škála materiálu přirozeně propojí s žulovým podloží této oblasti.

 

Fotografie: Åke E:son Lindman

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál