autor:

La Muna: Uprostřed aspenských hor a navržená podle japonské filosofie wabi-sabi

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
La Muna: Uprostřed aspenských hor a navržená podle japonské filosofie wabi-sabi

Na této stavbě není jediný centimetr který byste si nezamilovali. La Muna v americkém Aspenu ve státě Colorado prošla kompletní rekonstrukcí a byla jednou z prvních staveb v enklávě Red Mountain. 

Oppenheim Architects + Design využívaly výhradně lokálně dostupné produkty, aby se zaručili za co nejmenší negativní dopad na okolí. Hlavní komponenty pro stavbu byly dřevo, kámen a ocel. Příroda zde sestává z vysokých hor, potoků a hustých lesů a interiér byl vybaven tak, aby ji velmi zlehka doplňoval a nepůsobil nijak rušivě. 

Celkově se stavba řídí japonskou filosofií wabi-sabi, která se netýká jen oblasti designu, ale spíše přístupu k životu. Zaměřuje se na pomíjivost a nedokonalost a i když nám samozřejmě tato stavba dokonalá přijde, je prý perfektním příkladem filosofie wabi-sabi v praxi :)

 

La Muna1.jpg

La Muna2.jpg

La Muna3.jpg

La Muna4.jpg

Fotografie: Laziz Hamani, Robert Reck

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál