autor:

Kostel Sant Francesc Conven

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Kostel Sant Francesc Conven

Kostel Sant Francesc Conven h

Spojení moderní a historické architektury. Masivní rozdrolené zdi propojené lehkou nosnou konstrukcí. Původní zdobná okna nahrazena industriálními. Pro někoho kontroverzní zacházení s památkou, pro jiné oživení původních částí měst. V případě kostela Sant Francesc Conven, stojícím v katalánském městě Santpedor, platí druhá možnost. Ze starého kostela, který je typickým představitelem historické španělské architektury, zbylo jen obvodové zdivo a chátrající střecha.

 

Kostel Sant Francesc Conven 12

 

Studio David Closes Arquitecte přistoupilo k rekonstrukci kostela s úctou k jeho původnímu konceptu a do puntíku zachovalo prostorové řešení interiéru. Hlavní loď kostela má zcela nový kabát, ačkoli neztratila nic ze své důstojnosti. Při pohledu na stavbu pozorovatel nabývá dojmu, že jsou všechny zásahy jen jakousi vestavbou, která vyplňuje původní masivní torzo kostela. Nejvýraznějším prvkem je samotný vchod. Ten je viditelný přímo ulice, ze které se do něj vstupuje po schodišti. To vede do poschodí a je chráněno sklem a kovovými profily. Poměrně odvážné a geometricky výrazné řešení je naprosto nesourodé a kontrastní. Právě to dává stavbě lehkost a svěžest, při čemž nevzbuzuje dojem, že by tu byl prvek jen dočasně.

Kostel Sant Francesc Conven
architektura: Studio David Closes Arquitecte
lokalita: Santpedor
fotografie: © Jordi Surroca

dvojita cara

Tagy: architektura

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál