autor:

Kostel přeměněný na knihovnu stále dýchá minulostí

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Kostel přeměněný na knihovnu stále dýchá minulostí

Nedávno byla v nizozemském městečku Zwolle dokončena rekonstrukce dominikánského kostela z 15. století, kterému uvnitř přibyla knihovna a kavárna. I s takovou inovací si ale místo zachovává svoji historickou hodnotu a charisma, protože bylo dbáno zejména na skromnost a střízlivost nových prvků. Tak, aby místo i nadále vyjadřovalo úctu k církvi.

 

 

Když vstoupíte dovnitř, okamžitě na vás dýchne minulost a máte tendence být pokorně potichu. Obrovská plocha, výška, vysoké oblouky, okna s vitrážemi, stropní malby a varhany - to vše bylo zachováno a architekům z BK Architecten se velmi nenásilně podařilo sem vměstnat 700 čtverečních metrů prodejní plochy.

Tři patra s nekončícími policemi plných knih jsou umístěna podél dvou stěn kostela, mezi původními pilíři, a je kdykoli možné je odmontovat bez sebemenšího poškození historické památky města Zwolle, na kterou jsou obyvatelé právem pyšní.   

 

Fotografie: Joop Van Putten und Hans Westerink

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál