autor:

Italský hotel Torre di Moravola zrekonstruovaný ze středověké strážní věže

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Italský hotel Torre di Moravola zrekonstruovaný ze středověké strážní věže

Kamenné ruiny z 12. století byly v minulosti strážní věží, dnes je z nich nádherný hotel jménem Torre di Moravola, nacházející se v italské Umbrii a s výhledem na přírodní krásy údolí Carpini. Architekti Christopher Chong a Seonaid Mackenzie v roce 1999 tuto zchátralou stavbu s chybějící střechou a některými zdmi koupili a po devět let ji renovovali. V začátcích nebyla ani obyvatelná, ani bezpečná, takže dlouhodobá a rozsáhlá rekonstrukce byla naprostou nutností.

V hotelu je sedm pokojů, společné prostory tvoří velká terasa s bazénem a obývací pokoj s krbem. Zahrada s organickou zeleninou a bylinkami, olivové háje, volně se potulující zvířata dotváří tento "útěk" z moderního světa do samotného nitra italské přírody. 

 

Nadčasový a velmi přitažlivý italský šarm doplňuje kamenné zdivo v kontrastu s užitými moderními materiály. Architekti se snažili v projektu zachovat krásu původní stavby, ale zároveň přidat prvky moderní estetiky, které jsou u luxusních hotelů vyžadovány.  Navzdory všem získaným oceněním zůstává Torre di Moravola hluboce osobním, intimním hotelem a to, co vypadá jako jednoduchý a čistý design, je ve skutečnosti komplex oprav, úprav a zásahů trvajících dlouhých devět let.  

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál