autor:

House T zhmotňuje japonský přístup k interiéru

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
House T zhmotňuje japonský přístup k interiéru

House T zhmotňuje japonský přístup k interiéru h

Tokyo je město experimentální architektury, přesněji experimentů s interiérem. Japonci přistupují k životnímu prostoru velmi odlišně, což je dáno nedostatkem pozemků i velikostí ostrovů. Určitě za tím stojí i samotný životní styl, o kterém však mohou psát povolanější. Z hlediska designu interiérů to pro nás znamená, že můžeme nacházet neobvyklé stavby, využívající i ten poslední centimetr čtvereční své výměry a stoupající především vzhůru. Ne jinak tomu je u stavby studia Hiroyuki Shinozaki Architects.

Vila využívá dvou pater, ve kterých se pomocí příček a podlah definují jednotlivé místnosti. Běžný Evropan se s konceptem na první pohled těžko sžívá. Při delším pohledu si však lze představit možnost, jak měníme patra podle nálady, jak se s prací přesouváme do místnosti s příjemnějším světlem a pro každou denní dobu nacházíme jiné útočiště. Naprostá absence soukromí je odměněna bohatým prostorem, který jak známo podporuje tvůrčí myšlení.

Dům není postaven pro spěch a shon. Při pohybu v něm, ať už mezi patry, nebo jednotlivými místnostmi, se jeho obyvatel musí chovat opatrně. Je to výjimečný prostor uzpůsobený k přemýšlení, poklidnému trávení volného času a hlavně konverzaci.

House T - japonská architektura
architektura: Hiroyuki Shinozaki Architects
lokalita: Tokyo, Japonsko
fotografie: Hiroyuki Shinozaki Architects

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál