autor:

Casa La Atalaya, teplo i chlad očima Alberta Kalacha

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Casa La Atalaya, teplo i chlad očima Alberta Kalacha

Casa La Atalaya, teplo i chlad očima Alberta Kalacha_hl

Alberto Kalach (1960) pochází z Mexika a svou prací se hrdě řadí k předním světovým architektům. V jeho návrzích lze spatřit vliv a sílu mexické přírody, nemilosrdného vedra i náročných životních podmínek jeho rodné země. Zářnou ukázkou Kalachova přirozeného citu pro estetiku je jeden z jeho posledních projektů, Casa La Atalaya: ohromná, kaskádovitá rezidence čnící z kalifornského pobřeží vstříc neklidnému moři.

Základním nosným prvkem stavby jsou betonové kvádry, jež rozčleňují prostor na jednotlivé soukromé a společenské sekce a taktéž je i zastřešují. Dalším podstatným elementem, neodmyslitelným pro současnou hypermoderní architekturu, je sklo, jež je zde uplatněno především v rozsáhlých průhledných stěnách, lemujících celou stavbu a umožňující tak ničím nerušený výhled na okolní krajinu a moře. Pomyslnou trojici prvků pak uzavírá speciálně upravené dřevo, užité především na podlahu, nábytek a venkovní terasy, které jsou svou rozlohou a umístěním zárukou vydařeného večírku nebo jen tak příjemně stráveného večera.

Casa La Atalaya je skutečně architektonický skvost, jenž zcela přirozeně kombinuje odvážný, až strohý exteriér s pohodlným, intimním a především praktickým vnitřkem. Nevybočuje ze svého okolí, naopak s ním dokonale splývá a svému majiteli tak zaručuje nebývalý životní nadstandard.

Casa La Atalaya
architektura: Alberto Kalach
lokalita: USA
fotografie: Yoshihiro Koitani

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál