autor:

Bord-du-Lac House: Rodinné sídlo sloužící napříč generacemi

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
0
Bord-du-Lac House: Rodinné sídlo sloužící napříč generacemi

V drsném prostředí kanadského Quebecu se rozprostírá městečko Dorval, typické svou strohou kamennou architekturou a nerušenou okolní přírodou.  Právě zde najdeme Bord-du-Lac House, útulný moderní obytný komplex, obyvatelný mladšími i staršími generacemi bez sebemenších komplikací. Rodičům s dětmi je vyhraněn centrální, nově přistavěný transparentní dům, ti starší pak naleznou klid v separované kamenné chatě. Obě stavby jsou navíc spojeny prosklenou nadzemní chodbou, což zaručuje rychlejší i pohodlnější přechod mezi dvěma domácnostmi.

Celou renovaci má na svědomí architekt Henri Cleinge, jenž původní stavbu s dvousetletou historií pozvedl na moderní bydlení a zároveň nechal vyniknout původním prvkům typickým pro místní architekturu. Naplnil tak záměr rodinné pospolitosti, kde mohou všichni členové společně žít, a přesto mít prostor pro vlastní soukromí.

 

Fotografie: Marc Cramer 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál