autor:

Bazén se skleněným dnem od Patkau Architects

kategorie:
Architektura
publikováno:
počet komentářů:
5
Bazén se skleněným dnem od Patkau Architects

Bazén se skleněným dnem od Patkau Architects hl

sediva-cara

Dům s bazénem, sen všech českých Přemků a Bédů. Ale když bazén, tak většinou z nejbližšího obchodního řetězce s kutilským náčiním. Ale jsou i jiná řešení.

Zkrocení vodního živlu ve vlastním domě a navíc s možností připadat si jako voyeur zvládli Patkau Architects bravurně. Dům o kterém je řeč, se nachází ve Vancouveru a nabízí kromě výhledu na kanadskou metropoli i velmi ojedinělé řešení zástavby bazénu. Ten se nachází nad vchodem do domu a navíc je opatřen skleněným dnem. To napomáhá dennímu světlu, které se skrze vodní hladinu dostává do obytných prostor. A také zvědavcům, které by případně zajímalo, jak vypadají vodní radovánky zespodu. Jádro budovy ze železobetonové konstrukce je řešeno tak, že odolá případnému zemětřesení, což je u takto vybavené budovy úctyhodné. Máte chuť si zaplavat? Proč to pro jednou neudělat jinak a nepořídit si rovnou bazén se skleněným dnem.

sediva-cara

Shaw House
architektura: Patkau Architects
lokalita: Vancouver
fotografie: © Paul Warchol Photography Inc.

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


5 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist