autor:

Restarace: Stork Restaurant, Amsterdam

kategorie:
Restaurace
publikováno:
počet komentářů:
0
Restarace: Stork Restaurant, Amsterdam

Součástí mnoha, i vyspělých, měst po celém světě jsou staré budovy ponechané vlastnímu osudu, který vypadá ne vždy růžově. Právě takové prostory ale lákají kreativní mysl a vždy se dá najít nějaký nápaditý způsob, jak je oživit a přivolat jim dávno zašlou slávu zpět. Zvýšit ekonomickou hodnotu takových míst, kam se budou lidé chodit bavit, je další přínos. Staré v kombinaci s novým a nové v kombinaci se starým totiž může vypadat naprosto skvěle. Jako např. Stork Restaurant v nizozemském Amsterdamu. 

Amsterdamské nábřeží už několik let "zdobil" starý průmyslový sklad. Podle pořekadla, že něčí odpadky mohou být pro někoho jiného pokladem, se objektu ujali architekti a designéři a vznikla nejen ultra stylová restaurace, ale zároveň největší rybí restaurace v celé Evropě. Pieter van der Pot z Cube Architecten a Marloes van Heteren z Soluz Architecten byli pověřeni projektem přestavby právě tohoto skladu a jejich zásah spočíval zejména v propojení vnitřních prostor s venkovními tak, aby rybí restaurace v bezprostřední blízkosti vody dávala dokonalý smysl.

Sklad dříve míval pouze malá okna, která byla navíc umístěna tak vysoko, že jimi průměrně vysoký člověk nemohl vidět ven. Proto došlo k rozšíření a celkovému zvětšení skleněných ploch v celém objektu, což ho nejen skvěle prosvětlilo, ale i otevřelo. My bychom s návštěvou neváhali, co vy? 

 

Název: Stork Restaurant

Adresa: Bedrijventerrein de Overkant

Gedempt Hamerkanaal t.o. 96

1021 KR Amsterdam

 

Fotografie: Cube Architecten

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál