autor:

Knihkupectví: PageFive, Praha

kategorie:
Obchody
publikováno:
počet komentářů:
0
Knihkupectví: PageFive, Praha

PageFive je mladé knihkupectví a vydavatelství specializující se na prodej a produkci výtvarných publikací, autorských tisků a uměleckých periodik. Jsou posedlí papírem, knihami a různými formami vizuální kultury! Nejde jim o to, striktně se vymezit vůči vybraným proudům, ale o možnost nabídnout širokou škálu publikací a materiálů od výtvarného umění a teorii, přes design, architekturu, až po fotografii či poezii. Jejich cílem je skrze vydavatelskou činnost podpořit tvorbu mladých autorů a kulturních aktérů a tím se přímo podílet na propagaci místního kulturního prostředí v Čechách a zahraničí.

Převážná většina jejich produkce bude vycházet v anglickém jazyce nebo v česko-anglických mutacích a její distribuce je plánována jak v Čechách, tak zahraničí. Spolupráci se zahraničními partnery - vydavatelstvími a knihkupectvími - chápou jako prostředek, jak v mezinárodním měřítku propagovat tvorbu mladých českých autorů a výtvarníků. Současně však jako příležitost nabídnout lokálnímu prostředí řadu zahraničních publikací, periodik a materiálů, které nejsou v Čechách běžně k dostání.

 

Název: Knihkupectví PageFive

Adresa: Veverkova 5, Praha 7

Česká republika

 

 

Kromě vydavatelské práce je fascinuje materializace tištěného slova a obrazu. Nedílnou součástí jejich aktivit tak bude i výstavní činnost, konkrétně výstavní projekty autorů, skupin, či témat, které budou vycházet z obsahu jimi vydaných knih. Těm se rozhodli věnovat výlohu jejich prostoru.

 

Fotografie: Dita Havránková

Interiér: H3T Architekti

 

PageFive 1

PageFive 2

Fotografie: Adéla Waldhauserová

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál