autor:

Kavárna: People on Caffeine, Vídeň

kategorie:
Kavárny
publikováno:
počet komentářů:
0
Kavárna: People on Caffeine, Vídeň

Na průzkum vídeňské kávové kultury vyrazil Tomáš Nossek, kterého si pamatujete z TOHOTO článku, a jako pravý milovník skvělých podniků, které nabízejí víc než dobrou kávu, se o nich rozepsal a vy se teď můžete inspirovat kam vyrazit na svůj příští výlet.

"Když cestujete, chcete si z toho odnést co možná nejvíce. Kromě obecně známých míst, architektonických skvostů a jiných pamětihodností by se měl člověk zaměřit na místa, ke kterým chová nějakou vášeň či oblibu, která zpestří jeho cesty a ve kterých se seznámí s kulturou a mentalitou místních obyvatel."

"Pokud plánujete výlet do Vídně, zkuste trochu odbočit z populárních turistických tras a zamiřte do jedné ze zmíněných kaváren, rozhodně nebudete litovat."

Třetí v pořadí byla kavárna People on Caffeine: "Ze všech míst jsem byl nejvíce unešen People on Caffeine. Velice neobvyklou věcí je, že se tato kavárna nachází ve staré budově kostela, tudíž tam nenajdete žádné velké upoutávací cedule, jen malý plechový štítek „POC“ na vstupních dveřích."

1. díl o vídeňské kavárně Kaffemik čtěte TADY a 2. díl o kavárně Kaffemodul TADY.

 

Název: People on Caffeine

Adresa: Schlosselgasse 21

1080 Vídeň

Rakousko

 

 

"Kavárna byla otevřena v roce 2011 a od té doby prošla několika změnami. Nyní má podobu otevřeného prostoru, kde po jednom boku jsou dva kávovary a pracovní deska na alternativní přípravy kávy (od aeropressu po vaccum pot) a  u druhé strany místnosti je několik stolů, uprostřed můžeme nalézt mlýnek."

 

 

"Celý prostor je stylizovaný jako místo pro konání kávových workshopů a pro setkání milovníků kávy. Zkušený barista a zároveň majitel POC Robert Gruber je opravdu milý člověk, hned nám začal povídat o vzniku kavárny, o tom, co by měla návštěvníkovi poskytnout, o jeho návštěvě brněnské Industry a obecně o vídeňské kávové scéně."

 

 

"Všichni návštěvníci opět vypadali, jako kdyby se navzájem dobře znali, myslím, že opravdu velký podíl na tom má dané prostředí, které lidi sbližuje a navozuje přátelskou atmosféru."

 

Fotografie: Tomáš Nossek

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál