autor:

Kavárna: Kaffemik, Vídeň

kategorie:
Kavárny
publikováno:
počet komentářů:
0
Kavárna: Kaffemik, Vídeň

Na průzkum vídeňské kávové kultury vyrazil Tomáš Nossek, kterého si pamatujete z TOHOTO článku, a jako pravý milovník skvělých podniků, které nabízejí víc než dobrou kávu, se o nich rozepsal a vy se teď můžete inspirovat kam vyrazit na svůj příští výlet.

"Když cestujete, chcete si z toho odnést co možná nejvíce. Kromě obecně známých míst, architektonických skvostů a jiných pamětihodností by se měl člověk zaměřit na místa, ke kterým chová nějakou vášeň či oblibu, která zpestří jeho cesty a ve kterých se seznámí s kulturou a mentalitou místních obyvatel."

Kvůli tomu jsem se rozhodl spojit návštěvu Vídně s poznáváním kultury kávové. Vídeň se může pyšnit velkým počtem vynikajících kaváren, které jsou proslulé jako "third wave of coffee shops" a ve kterých dostanete profesionálně připravenou kávu. Během svého třídenního pobytu jsem se svoji kamarádkou navštívil podniky Kaffeemodul, Kaffeefabrik, Coffee Pirates, People On Caffeine a Kaffemik. Vedle již zmíněných míst mi byly doporučovány kavárny jako Balthasar, CaffeCouture, Kaffee von Sascha a další. Zkusím Vám trochu přiblížit tři z nich, které mě nadchly nejvíce.

První z nich je Kaffemik, nádherná prosvětlená menší kavárna, která vás na první pohled zaujme svoji velikou prosklenou výlohou a nápisem nad ní. Nachází se na ulici Zollergasse nedaleko od Museumsquartier. Přestože je velice světlá, nepůsobí na vás chladně, ale spíše vzdušně a otevřeně, modré vzorované kachličky po boku baru jí asi přídávají na intimnosti a kompenzují holé bílé stěny."

 

Název: Kaffemik

Adresa: Zollergasse 5

1070  Vídeň

Rakousko

 

Kaffemik 1

 

"Běžnou věcí v tomto typu coffeeshopů je, že tam kromě espressa a napojů z něho odvozených, filtrované kávy, vody, nějakých cakeů a koláčů nic víc nedostanete. Naopak si ale v každém můžete koupit zrnkovou kávu od pražíren jako Drop Coffee nebo Stoll Kaffee, knihy o kávě a výbavu pro její domací přípravu.

Kaffemik mě překvapil svým více než minimalistickým stylem, tři stoly uvnitř a jeden před vchodem poskytnou návštěvníkům zvláštní pocit důležitosti, kdy mají kávárnu defakto celou jen pro sebe."

 

Kaffemik 2

 

"Když jsme tam tak vysedávali a popíjeli v60ku, nemohl jsem si nevšimnout, jak jsou místní (nejen) mezi sebou komunikativní a přátelští. Lidé vcházeli s jasným cílem – dostat kvalitní kávu, rozuměli ji, bavili se o ni s baristou a když ji jim podal, nešli si sednout bokem, ale zůstali u poměrně otevřeného velikého baru a pokračovali v diskuzi, poté tam přišli další lidé, taky si objednali kávu, seznámili se s tím, kdo už u baru stál a bavili se dál všichni dohromady."

 

Kaffemik 3

 

"Tohle je něco, co u nás najdeme jen na pár místech, což je obrovská škoda, většinou jsou lidé více chladní a samotářští a neradi se zapojují do koverzace s druhými, ačkoliv by takový rozhovor nad kávou mohl zpříjemnit den oběma z nich..."

 
Kaffemik 4

Fotografie: Tomáš Nossek

 

Kaffemik 5

Fotografie: Konstantin Reyer

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál