autor:

Kavárna: Kaffeemodul, Vídeň

kategorie:
Kavárny
publikováno:
počet komentářů:
0
Kavárna: Kaffeemodul, Vídeň

Na průzkum vídeňské kávové kultury vyrazil Tomáš Nossek, kterého si pamatujete z TOHOTO článku, a jako pravý milovník skvělých podniků, které nabízejí víc než dobrou kávu, se o nich rozepsal a vy se teď můžete inspirovat kam vyrazit na svůj příští výlet.

"Když cestujete, chcete si z toho odnést co možná nejvíce. Kromě obecně známých míst, architektonických skvostů a jiných pamětihodností by se měl člověk zaměřit na místa, ke kterým chová nějakou vášeň či oblibu, která zpestří jeho cesty a ve kterých se seznámí s kulturou a mentalitou místních obyvatel."

Kvůli tomu jsem se rozhodl spojit návštěvu Vídně s poznáváním kultury kávové. Vídeň se může pyšnit velkým počtem vynikajících kaváren, které jsou proslulé jako "third wave of coffee shops" a ve kterých dostanete profesionálně připravenou kávu. Během svého třídenního pobytu jsem se svoji kamarádkou navštívil podniky Kaffeemodul, Kaffeefabrik, Coffee Pirates, People On Caffeine a Kaffemik. Vedle již zmíněných míst mi byly doporučovány kavárny jako Balthasar, CaffeCouture, Kaffee von Sascha a další. Zkusím Vám trochu přiblížit tři z nich, které mě nadchly nejvíce."

"Druhou v pořadí je Kaffeemodul - další krásné místo, kam stojí za to zajít na kávu. Je to jedna z nejmenších kaváren, ve které jsem kdy byl. Nenajdete v ní žádný stůl, jen lavici na sednutí na jendom boku a na druhém bíle a modré desky, které se dají zklopit jako stolečky nebo židle. Hezký nápad jak šetřit prostorem!"

1. díl o vídeňské kavárně Kaffemik čtěte TADY

 

Název: Kaffeemodul

Adresa: Josefstädter Straße 35

1080  Vídeň

Rakousko

 

 

"O tomto místě se dá opravdu tvrdit, že je roztomilé a útulné. Kvalitní káva je samozřejmostí (pochutnali jsme si na výtečném dripu z brazilské kávy od La Cabra Roasters, nikdy jsem nepil kávu s tak výraznými tóny hořké čokolády), stejně jako příjemná obsluha, která se okamžitě zajímala odkud pocházíme a jak na tom je kávová kultura v Brně."

 

 

"Trochu mě pobavilo, že na tak malý prostor tam mají třípákový kávovar, to ovšem nic neubralo na lahodnosti jejich espressa. Lidé tam navazovali konverzaci stejně jako v předchozí kavárně. Na lavici seděl starší muž, který nás ihned oslovil a začal nám doporučovat, kam ve Vídni ještě zajít na kávu, nakonec jsme se rozhodli pro People On Caffeine (POC), které se nacházelo nedaleko od KaffeeModul."

 

Fotografie: Tomáš Nossek

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál