autor:

Hotel: Memmo Alfama, Lisabon

kategorie:
Hotely
publikováno:
počet komentářů:
0
Hotel: Memmo Alfama, Lisabon

V lisabonské čtvrti Alfama, přímo vedle katedrály a kostela se nachází tento nádherný boutique hotel s dvaačtyřiceti pokoji jménem Memmo Alfama Hotel. Memmo znamená v portugalštině vzpomínka a to je přesně to, co si odtud máte odvézt.

Hotel navrhli portugalští architekti Samuel Torres de Carvalho a João Corrêa Nunes a skvěle kontrastuje s historickým prostředím města, aniž by ho výrazně narušoval. Architekti byli požádáni, aby zachovali původní fasádu domu z konce 19.století, ale jinak využili spíše moderních a současných architektonických postupů a stylů.

Výsledek je podle nás úchvatný a okamžitě bychom se do Lisabonu vydali. I kdyby jen na drink na střešní terase s bazénem :)

 

Název: Memmo Alfama Hotel

Adresa: Travessa das Merceeiras nº 27

1100-348

Lisabon, Portugalsko

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • to Buerge hl.

  Burger bar: To Burger Or Not To Burger, Lisabon

  Portugalský Lisabon stojí za návštěvu i kdybyste měli jíst jen z toho, co nakoupítena trhu nebo v supermarketu. Pokud vám ale rozpočet dovolí více, rozhodně musíte zajít do burger baru se skvělým názvem To Burger Or Not To Burger.

 • The Hat 56

  Boutique Hotel / hostel: The Hat, Madrid

  Další bar je na střeše a i když jedete Madrid prozkoumávat skrz naskrz (stojí za to!), tento hotel je tak atraktivní, že bychom vám doporučili zůstat alespoň jednu noc tady a užít si live DJ session společně s perfektním BBQ.

 • Zash Hotel hl.

  Boutique Hotel: Zash, Sicílie

  Italský architekt Antonio Iraci navrhl rekonstrukci starého zámku v jednom z nejkrásnějších koutů Itálie, ve východní části Sicílie, na moderní boutique hotel a výsledkem je Zash Hotel, který září elegancí, stylem a skvělým vkusem.

 • Brusel Hote

  Hostel / Hotel: Meininger, Brusel

  Belgičané jsou pyšní na své pivo a milují ho natolik, že i když se nějaký pivovar v Belgii zavře, dělají vše pro to, aby byla budova nadále jakkoli využívaná a pivní duch neupadal kamsi v zapomnění.

 • chao, mam

  Hostel: Club Chao, Mama, Petrohrad

  Chao, Mama hostel se nachází přímo v srdci ruského Petrohradu, 10 minut pěšky od náměstí Sennaya Square a dokud nevejdete do jedné z místností, které sdílí i osm lidí najednou, mysleli byste si, že jste v hotelu.

 • Generator, Benátky

  Hostel: Generator Hostel, Benátky

  Řetězec Generator Hostels je pravděpodobně největším a nejúspěšnějším průkopníkem v oblasti nízkonákladového ubytování na designových a stylových místech. Po Londýně, Berlíně, Kodani, Hamburgu a Dublinu přicházejí nádherné italské Benátky...

 • Nikbor H.

  Hostel: Nikbor, Barcelona

  Barcelonský Nikbor Hostel navrhlo studio Normal a zabírá třetí, čtvrté a páté podlaží majestátní budovy s výhledem na Jardinets de Gracia, tedy poloha, která je téměř elitářská.

 • hostel-ventura-madrid hh

  Hostel: Ventura, Madrid

  Urbanisticko-industriální vzhled, v černobílé monochromatické paletě hostelu velmi sluší, stejně jako okolí "cool" městské části Las Letras a součástí hotelu je i bar, restaurace a střešní terasa, kam si vše k jídlu a pití můžete odnést.

 • Hotel Hamburg

  Hotel/hostel: Superbude, Hamburg

  Německo není jen Berlín, vážně. I přístav Hamburg stojí za návštěvu a když už tu budete, musíte vyzkoušet moderní koncept hotelu/hostelu Superbude.