autor:

Shooting Fashion Star Pavel Berky

kategorie:
Módní talent
publikováno:
počet komentářů:
0
Shooting Fashion Star Pavel Berky

S novým rokem se musíme soustředit na nové a neokoukané. Hned v prvním čtvrtletí nás totiž čeká přehlídka Shooting Fashion Stars, akce, která vybírá nové talenty a dává jim možnost se zviditelnit na velkém profesionálním mole. Naším úkolem je vám "Módní Hvězdy" důsedně představit - každý člen hvězdné čtyřky nám odpověděl na stejné otázky. Můžete je srovnávat, obdivovat jejich práci i se těšit na závěrečnou přehlídku...

Členy SFS Guardians, poroty Shooting Fashion Stars, jsou Andrea Běhounková (šéfredaktorka Elle), Pavel Ivančic (módní návrhář), Helena Jarošová (estetička), Olo Křížová (kreativní ředitelka Stars Communications), Michal Pěchouček (umělec), Veronika Ruppert (redaktorka pořadu Modeschau), Janina Šlemínová (ředitelka Stars Communications), Goran Tačevski (módní návrhář) a Hana Zouvalová (ředitelka Novesta CZ a La Gallery Novesta).

dvojita cara

Shooting Fashion Star Pavel Berky h

sediva-cara

Pavel Berky

 

Studium

Střední umělecká škola v Trenčíně, obor oděvní design (2002-2006), VŠUP ateliér Módní tvorba (2009-2012)

Ceny a aktivity

Prezentace vlastní tvorby na přehlídce Beaty Rajské (2005), divadelní kostýmy pro projkt LV-426 (2011), cena ateliéru za kolekci XY (2011), cena Top Style Designer na veletrhu Styl a Kabo v Brně za kolekci XY (2012), prezentace na Dreft Fashion Week 2012, tvorba modelů pro finále Miss Junior 2012, přehlídka na Prague Pride 2012, Elite Pool Party 2012, Miss Junior 2012, vede kurzy v ateliéru Clarisse a oděvní kroužek na Základní škole grafické.

dvojita cara

xy2

 

Proč právě soutěž Shooting Fashion Stars?

Projekt Shooting Fahion Stars sleduji již pár let a považuji jej za vyjímečný právě v tom, že podporuje mladé a začínající designery a pomáhá jim v jejich začátcích. Líbí se mi hlavně koncept SFS, kde nejde o klasickou soutěž, která by ve finalistech vyvolávala rivalitu, ale klade důraz spíše na individuální prezentaci vybraných designerů a jejich kolekce.

--

Máte nějakého oblíbence z řad předchozích vítězů?

Tím, že SFS velice pečlivě vybírá své finalisty, je zde každý rok přehlídka opravdu toho nejlepšího, co Česká a Slovenská republika může nabídnout. Projektem prošlo mnoho výrazných jmen, které dnes můžeme zařadit mezi špičku. I já mám mezi finalisty minulých ročníků své oblíbence, jejichž tvorba je mi blízká a těmi jsou např. Zuzana Kubíčková, Mirka Talavašková nebo Pavel Ivančic.

--

Jak byste definovali svoji tvorbu pěti slovy?

Čistota. Kontrast. Vytříbenost. Nadhled. Aktuálnost.

--

Jaký je váš nejoblíbenější technologický postup a materiál?

Moje práce spočívá v rozvíjení základního střihu pomocí dvou postupů. Na jedné straně to je manipulace se základem a jeho modelace. Na druhé straně to jsou techniky, na které přicházím v průběhu samotného tvoření, a oděv tím výtvarně posouvám. Rád pracuji s materiály výrazných struktur.

--

Co dělá kolekci výjimečnou?

Kolekce se stává kolekcí, když skloubíte nejen jednotlivé kusy oděvů, ale dbáte i na celkový styling a výraz. Musíte podat jasný obraz a názor, který chcete prezentovat. To jsou věci, které se dají naučit. Pak je tu něco, dojem, který zanecháváte v lidech, prostřednictvím své tvorby. Váš osobitý projev a způsob práce, který je snadno odlišitelný od tvorby ostatních designerů. Je to něco, co se nedá naučit, ale co vychází z váší osobnosti.

 

6

sediva-cara

Pavel Berky - výběr z tvorby

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál