autor:

Shooting Fashion Star Lucie Králová

kategorie:
Módní talent
publikováno:
počet komentářů:
0
Shooting Fashion Star Lucie Králová

S novým rokem se musíme soustředit na nové a neokoukané. Hned v prvním čtvrtletí nás totiž čeká přehlídka Shooting Fashion Stars, akce, která vybírá nové talenty a dává jim možnost se zviditelnit na velkém profesionálním mole. Naším úkolem je vám "Módní Hvězdy" důsedně představit - každý člen hvězdné čtyřky nám odpověděl na stejné otázky. Můžete je srovnávat, obdivovat jejich práci i se těšit na závěrečnou přehlídku...

Členy SFS Guardians, poroty Shooting Fashion Stars, jsou Andrea Běhounková (šéfredaktorka Elle), Pavel Ivančic (módní návrhář), Helena Jarošová (estetička), Olo Křížová (kreativní ředitelka Stars Communications), Michal Pěchouček (umělec), Veronika Ruppert (redaktorka pořadu Modeschau), Janina Šlemínová (ředitelka Stars Communications), Goran Tačevski (módní návrhář) a Hana Zouvalová (ředitelka Novesta CZ a La Gallery Novesta).

dvojita cara

Shooting Fashion Star Lucie Králová h

sediva-cara

Lucie Králová

 

Studium

Střední škola umělecko průmyslová - modelářství a návrhářství, Ústí nad Orlicí (2002-2006), bakalářské studium: Technická univerzita v Liberci - Textilní fakulta (2006-2010), magisterské studium: Vysoká škola výtvarných umění v Bratislavě - design oděvu (2010-2012)

 

Ceny a aktivity

Finále soutěže B fashion ve Zlíně (2008), autorská módní přehlídka, Roxy Praha (2010), finále Top Style Designer 2010 na veletrhu Styl&Kabo v Brně, finále soutěže New Fresh Style na Prague Fashion Weekend 2011, účast na sympoziu a finále soutěže Arts of Fashion v San Franciscu (2011), přehlídka v rámci prezentace ateliéru VŠVU na Bratislava Fashion Weekend 2012, Absolventi módy 2012 - instalace diplomové práce v Bratislavě.

dvojita cara

ztraceno_v_prekl_1

 

Proč právě soutěž Shooting Fashion Stars?

Pro začínající návrháře je důležité využít všech možností, jak kvalitně ukázat svou práci laické i odborné veřejnosti a právě Shooting fashion stars je pro to skvělou příležitostí. Je to projekt, za kterým stojí lidé, kteří módě rozumí a hlavně je baví, což je na výsledné prezentaci znát.

--

Máte nějakého oblíbence z řad předchozích vítězů?

Každý rok je úroveň finalistů vysoká, takže je z čeho vybírat. Osobně je mi blízká tvorba Mirky Talavaškové nebo Pavla Ivančice, ale líbí se mi i expresivnější přístup Ivany Kaňovské.

--

Jak byste definovali svoji tvorbu pěti slovy?

Jednoduchost, ženskost, přirozenost, osobitost, nadčasovost.

Jaký je váš nejoblíbenější technologický postup a materiál?

Nadá se říct, že bych měla jednu oblíbenou techniku. Pro každou kolekci je charakteristické něco jiného. Baví mě práce se strukturou a objemem. Inspiraci často hledám ve výtvarném umění a je mi blízký skulpturální přístup k tvorbě. Co se týká materiálů, upřednostňuji především přírodní, jako jsou bavlna a hedvábí.

--

Co dělá kolekci výjimečnou?

Nejde vždy o to pracovat v první řadě s posledními trendy. Kolekce od návrháře vzniká na základě jeho vnitřních pocitů. Důležité je, aby tam byl nějaký příběh, myšlenka, promítnutí vlastní existence – pak je pro mě práce pravdivá.

 

17_skic5

sediva-cara

Lucie Králová - výběr z tvorby

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál