autor:

Severská móda: Minna Palmqvist

kategorie:
Módní talent
publikováno:
počet komentářů:
0
Severská móda: Minna Palmqvist

Severská móda: Minna Palmqvist hl

sediva-cara

Hranice mezi uměním a módou pro každodenní nošení je velmi křehká. Jedním z designérů, kteří se takovou tvorbou zabývají, je finská návrhářka Minna Palmqvist. Po představení své kolekce nominované na cenu Mercedes Benz Young Fashion Industry Award v rámci fashion weeku ve Stockholmu, kde Minna aktuálně žije a tvoří, vstoupila do podvědomí dalších módních nadšenců a okruh obdivovatelů. Její práce se tak stále více rozšiřuje.

Minna Palmqvist se od ostatních designérů liší především základním pojetím tvorby svých kolekcí. Neprodukuje totiž sezónní linie, pouze upravuje stále stejnou řadu s názvem Intimately Social. Tu postupným obměňováním modelů vyvíjí už od roku 2007. Vychází z lidského těla, zabývá se ideální postavou a násilným upozorňováním na její nedostatky pomocí tvarovaného materiálu, který ale ve výsledku působí velmi estetickým dojmem.

sediva-cara

Minna Palmqvist
Intimately Social

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál