autor:

Módní talent Lisa Sahno a její prohlubování konceptu

kategorie:
Módní talent
publikováno:
počet komentářů:
0
Módní talent Lisa Sahno a její prohlubování konceptu

Lisa Shahno h

sediva-cara

Studentka módního návrhářství na univerzitě v Moskvě je bezpochyby jedním z nových výrazných talentů avantgardní krejčoviny. V letošním roce zatím prezentovala dva projekty - The Iteration II a Polyiamond, přičemž první zmíněný se věnuje oděvu, druhý doplňku. Lisu učila krejčovskému umění a výrobě střihů vlastní sestra, a i když dnes Ruska klasických střihů vůbec nevyužívá, perfektní technologie se v modelech zračí.

The Iteration II. je pokračováním stejnojmenného konceptu z roku 2011 a zároveň další variací na téma, že celý vesmír je tvořen z fraktálů. Lisa si pohrává s myšlenkou nekonečného množství vrstev, které vychází ze stejného prvku, ovšem zároveň se liší ve svých odnožích. Důkazem toho, že takových paralel může být nepočitatelně, je samotný počet modelů vycházejících ze čtverce čárami rozděleného na trojúhelníková pole. Díky různým krejčovským technikám a odlišným materiálům má každý výsledný model svoji jedinečnou strukturu a s tou i samotný vzhled.

 

LisaShahno_TheIteration_1

 

Polyiamond má s předchozím zmíněným projektem mnoho společného. I když se jedná o doplněk a v případě The Iteration o oděv, zůstává přítomnost geometrických tvarů a konceptuálního smýšlení. Futuristická barevnost stříbrné s neonovou růžovou a způsob, jakým je ledvinka prezentována na fotografiích, ukazují spíše na výtvarný objekt.

 

lisa

 

Přestože je Lisa označována jako módní návrhářka, sama se radši nazývá umělkyní. “Nemám ráda tradiční způsob prezentace oděvů. Ráda zkoumám hlubší interakci mezi prezentacemi v galeriích a módními přehlídkami, nositelnými modely, uměleckými objekty a malými kolekcemi. Chci, aby si lidé kladli více otázek a aby nekupovali oblečení, protože jim to řekl blog nebo časopis, ale protože rozumí a sdílí ty samé myšlenky jako jeho návrhář,” prohlásila Lisa pro magazín Zoot.

Lisa Shahno vystavovala své umění v Belgii i v Rusku. V roce 2009 získala cenu Best Avantgarde v rámci Createurope Fashion Design Contest v Berlíně a cenu na soutěži Kremlin Stars v Moskvě. V roce 2010 absolvovala v hlavním městě Německa módní workshop a stáž u Andrei Van Reimersdahl. Návrhářskou průpravou si prošla také v ateliéru ruské návrhářky Julie Nikolaevy.

 

lisa9

 

Sešívané trojúhelníky a napínané čtverce chtěl i asistent Nicoli Formichettiho do hudebního klipu Lady Gagy. Bohužel v té době nebyly k dispozici. Teď už ale jsou, dají se koupit v Tokyu i přímým kontaktováním Lisy přes http://lisashahno.com.

 

sediva-cara

Lisa Shahno - The Iteration, The Iteration II, Polyiamond
fotografie: © Lisa Shahno

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál