autor:

Architektonické přístupy mezi podpatky Charline de Lucy

kategorie:
Módní talent
publikováno:
počet komentářů:
0
Architektonické přístupy mezi podpatky Charline de Lucy

Charline de Luca h

Jak se ze studentky architektury stala obuvní designérka.

sediva-cara

Studium architektury se vyplatilo v případě zástupkyně nastupující generace obuvníků Charline de Lucy. Pětadvacetiletá italská designérka si totiž nejdříve myslela, že právě stavitelská budoucnost je jejím cílem, než na cestě poznala svůj pravý osud. Během studií architektury v New Yorku přesedlala k botám, přičemž geometrická přesnost a konstrukční základ v její tvorbě stále znatelně působí.

Dominantou bot jsou skulpturálně řešené klíny s výsečí, které střídají v obou oficiálních řadách - F/W 2012 i S/S 2013 - klasický vysoký podpatek. Řešení nártu staví na plnosti i různě širokých a proplétaných páscích. Škála kolekcí se pohybuje od futuristických průbojných kusů po běžnější každodenní.

Tvorba Charline, jež po dostudování architektury absolvovala ještě londýnskou Central Saint Martins, se v něčem nápadně podobá produkci Michelle Wu, známou pod labelem Heavy Machine. Italská rodačka má ale mnohem jednotnější rukopis. Zda by jí neškodila větší rozmanitost, nebo se vydala správnou cestou jisté monotónnosti, už záleži na každém nezávislém pozorovateli.

sediva-cara

Charline de Luca F/W 2012
fotografie: ©Charline de Luca

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál