autor:

AKTUALIZACE: Nováčci z celého světa - videa finalistů H&M Design Award 2013

kategorie:
Módní talent
publikováno:
počet komentářů:
0
AKTUALIZACE: Nováčci z celého světa - videa finalistů H&M Design Award 2013

H&M fashion design 2013 h

Mladé tváře mají opět další příležitost se proslavit. H&M posbíralo osm finalistů, které našlo na devatenácti designérských školách z celé Evropy. Orientaci v originálních stanoviskách jednotlivých kandidátů na vítěze zpřehledňují videoprofily.

sediva-cara

 

AKTUALIZACE: Vítězkou H&M Design Award 2013 je Minju Kim

 

predel worn

 

Osmičku vybrala porota v čele s hlavní návrhářkou Ann-Sofie Johansson, přičemž každý její člen už nyní získal 5 000 euro. Vítěz získá desetinásobek, k tomu možnost prodávat své modely ve švédském řetězci a při příležitosti vyhlášení na módním týdnu v New Yorku také vlastní prezentaci. Cena veřejnosti je potom měsíční stáž u Jonathana Saunderse. Odměna je stejně veliká jako konkurence. Projděte si ji s námi - návrháři jsou řazeni abecedně, nikoliv dle preferencí.

 

ALBA PRAT

dvojita cara

albaprat

 

Studentka umění v Berlíně se inspirovala budovou národního divadla v Londýně, zejména dřevěnou strukturou otisknutou na betonové omítce. Potisk užitý v kolekci syn chron je softwarově vytvořený z nahrávek bušení Albina srdce.

 

 

DANIELA SALAZAR RODRIGUEZ

dvojita cara

daniela

 

Daniela Salazar Rodrigues studuje na L´Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne, tedy na škole, kde se školí budoucí couturiéři. Zdrojem je pro Danielu architektura, hojně a ráda tvaruje materiál a mimo samotné oděvy si můžete všimnout i obdivuhodných "tesaných" psaníček. Konceptuální pojetí její tvorby je ale v poslední době vidět až moc, a tak se návrhy pařížské studentky snadno spojí a lehce spletou s tolik typickou tvorbou dalších podobných studentů.

 

 

ELEANORA BRUNO

dvojita cara

finalist_eleonor_bruno_collection_large

 

Italská mladá blondýnka lámanou angličtinou popisuje lásku ke starým šatům s příběhem, jak hledá inspiraci ve florentských vintage obchodech, kterých mimochodem v bočních uličkách najdete tolik, že by to ani kalkulačka nespočítala. Kdo ve Florencii byl, ví, jaké poklady se tam dají najít a ideje potom nutně musí chodit samy. Celá řada potom působí jako eklektická skládačka odlišných vlivů, které do sebe na konci příběhu zapadnou. Eleanora tvořila svoji kolekci pro imaginární ženu, o které má jasnou představu. Jakou? Podívejte se sami...

 

 

ERIK LITZÉN

dvojita cara

Erik-Litzén

 

Láska k historii umění módy a kostýmům provází švédského kandidáta celý život. Podle toho, jak se sám obléká, si určuje hranice, které dále promítá do své tvorby. V kolekci pracoval s možnostmi pánského obleku - jako jediný se věnoval mužům, ale ačkoliv se jedná o pánskou módu, čerpal i z dámské. Proč?

 

 

MAIA BERGMAN

dvojita cara

maiabergm

 

Přirovnávat absolvetnku Central Saint Martins k Marcu Jacobsovi je sice přehnané, ale minimálně jednu věc mají společnou - fascinaci Stephenem Sprousem. Výraznost osmdesátkového krále popartu a graffiti převedla Maia Bergman do jemných feminních šatů, které i přes svoji průbojnost působí až zázračně uhlazeně. Struktura potisku odráží Main zájem o přibížené snímky bakterií. Kolekce chce docílit nositelnosti a pokud by to měla být Maina jediná výhra, už nyní může slavit.

 

 

MARK KENLY DOMINO TAN

dvojita cara

393070775_640

 

Dánský designér chtěl zhmotnit své pocity z květů. Reálně se objevují v aplikacích, barevně skrz celou kolekcí. Ačkoliv Mark Tan nesnáší červenou, tu s nádechem oranžové užil na hlavním modelu kolekce - splývavém overálu.

 

 

MINJU KIM

dvojita cara

Minju_Kim

 

"Vše je založeno na mých kresbách," začíná medailonek studentka v Antverpách původem ze Severní Koreje. Minju Kim je jako asijský Jeremy Scott či Jean Charles de Castelbajak - vše je tak příjemně hravé a kýčovité. Kim si je vědoma svých kořenů a důležitý vliv má na její práci i japonská manga. Svět seriózní módy vždy takovou rozvernost vítá a velmi si jí váží.

 

 

THOM BARENDS

dvojita cara

7514999842_60616409ef_z

 

Reflektovat společnost. Tak zní motto amsterdamského studenta. Za vznik jeho nejnovější kolekce může článek, který rozebírá luxus zanechaný dnešní mladé generaci jejími rodiči. Nositelka Barendsova oblečení je žena, která nemá nic jiného, než šaty své matky z 80. let. V řadě je kontrast vysoké krejčoviny a (ne)módy pouličních žebráků. Zajímavě zní i ambice tohoto návrhářského batolete - jednou by chtěl oživovat tradicy starého módního domu.

 

dvojita cara

 

--A Kdo je váš favorit?--


Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál