autor:

Vogue připomíná hurikán Sandy. Uráží nebo uctívá?

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Vogue připomíná hurikán Sandy. Uráží nebo uctívá?

 

Editoriál z únorového vydání americké edice magazínu Vogue měl prapůvodně připomenout hrůzy hurikánu Sandy společně s odvahou a statečností všech, kdo se podíleli na záchranných pracích. Bilance = záměr šlechetný, provedení chabé a následná kritika vskutku drsná.

 

Editoriál americké edice magazínu Vogue nerozděluje své čtenáře na polovinu. Odhadem to může být tak 9:1. Dopadu šlechetného záměru vzdát hold záchranným složkám zasahujícím během zuřivého útoku hurikánu Sandy zabránila forma světoznámé fotografky Anne Leibovitz, která zvítězila nad obsahem. “Nevkusné, hnusné, ohavné,” to jsou slova, která se pojí s reakcemi diskutujících.

Na lodi pobřežní hlídky stojí v bílých hedvábných šatech Chanel Iman, Karlie Kloss a Kassia Struss. V místnosti elektrárny se vypíná opět Karlie Kloss jako nedotknutelná bohyně, na jiném snímku jde v objetí s jedním z hasičů. Fotografie vypadají jako koláž, někdy s více, někdy s méně zainteresovanými modelkami.

 

storm-troupers-06_191349259160(c) Vogue.com

 

New York Magazine upozornil na to, že měl Vogue zůstat pouze u finanční pomoci poškozeným. Odhaduje se, že společně s CFDA se mu podařilo vybrat až 1,7 milionu dolarů. Katherine Goldstein z magazínu Slate zase nechápe, jak se módní redaktorky nemohly nerozesmát nad kombinací strašlivých výpovědí očitých svědků v kombinaci s výpisem nejlepších newyorských značek současnosti. Modely pro focení zapůjčili například Alexander Wang, Carolina Herrera či Rodarte.

Na stranu módních stránek se přiklání Rosie Swash, redaktorka Guardian.co.uk, která připomíná právo newyorských zachránců na zvěčnění a úctu k jejich činům. To samozřejmě nemůže zpochybnit nikdo. Problém je možná s tím, že reakce přišla moc brzy. Rány jsou čerstvé a Vogue je škrábe pozlacenýma rukama.

 

Všechny fotografie si můžete prohlédnout na stránkách magazínu Vogue.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál