autor:

V Londýně byly včera večer předány ceny British Fashion Award 2014

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
V Londýně byly včera večer předány ceny British Fashion Award 2014

Včera večer se v Londýně, konkrétně v Anglické národní opeře, předávaly ceny British Fashion Award 2014. Od doby prvního slavnostního předávání v roce 1989 se toho hodně změnilo. Zvětšilo, zpřístupnilo veřejnosti díky moderním technologiím, zpompéznělo nebo zdražilo, chcete-li. 

Večerem provázel anglický komik Jake Whitehall a ač byste podle typické anglické nátury možná čekali upjatý, nudný a velmi předvídatelný večer, nebylo tomu tak. Ve Velké Británii vzniká a tvoří mnoho obrovských talentů a tak je jedině správně, že se podobné večery konají a jsou odměněni minimálně pro tento večer pozorností médií, kterou si zaslouží.

 

Modelky Poppy Delevingne, Cara Delevingne, Joan Smalls a Karlie Kloss

 

Ostatními kolegy neočekávaným byl návrhář John Galliano, který se na veřejnosti ukázal poprvé od svého jmenování kreativním ředitelem značky Maison Martin Margiela. Žádnou cenu však nedostal, nýbrž předával (Outstanding Achievement Award) a to své mentorce a dlouholeté kamarádce, která ho podporovala již od samého začátku jeho návrhářské kariéry, Anně Wintour. Ta na sobě měla první šaty, které Galliano pro MMM navrhl a příště se objeví až na jeho první show v lednu 2015.

Cenu "Model of the Year" si po jednoleté přestávce (minulý rok ji vyhrála Eddie Campbell) přiletěla ze Salzburgu převzít Cara Delevingne, která bude právě dnes večer na molu Chanel show konané právě tam. Dalšími nominovanými byly Jourdan Dunn a Sam Rollinson. Její děkovnou řeč si můžete pustit níže.

 

Kendall Jenner a Cara Delevingne líbající Oliviera Rousteinga (kreativního ředitele značky Balmain)

 

VIDEO

 

Cenu "Womenswear Designer of the Year" vyhrála značka Erdem, v mužské kategorii J. W. Anderson. Cenu za "Brand of the Year" si odnesla Victorie Beckham a "International Designer of the Year", která je jako jediná věnovaná i nebritským návrhářům, převzal Nicolas Ghesquiére za svou práci pro Louis Vuitton (předchozími vítězi byli například Raf Simons nebo Hedi Slimane). Předávala mu ji jeho dlouholetá múza Charlotte Gainsbourg.

 

Nicolas Ghesquiére a Charlotte Gainsbourg

 

Herečka Emma Watson převzala jedinou cenu, kterou neuděluje třísetčlenná porota odborníků z módního byznysu, ale veřejnost - "British Style Award". Minulý rok ji vyhrál Harry Styles z One Direction, který ji tento rok Emmě předal. Její děkovnou řeč si můžete pustit níže.

 

VIDEO

 

Když se řekne britský módní byznys, byla by škoda, kdyby většinu lidí napadla jen Cara Delevingne a Burberry. Velká Británie toho nabízí mnohem, mnohem víc a British Style Award to každoročně připomínají. Navíc ve velkém stylu ♥

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál