autor:

Týdenní přehled: zmizelo letadlo Missoni, pánské přehlídky zabraly celý leden, Chanel v Dallasu a více

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Týdenní přehled: zmizelo letadlo Missoni, pánské přehlídky zabraly celý leden, Chanel v Dallasu a více

 

 

Krátce ze světa módy - 7. - 11. ledna 2013

 

 

Letadlo s marketingovým ředitelem italské rodinné značky Missoni Vittoriem Missoni, jeho manželkou a dalšími čtyřmi lidmi zmizelo blízko pobřeží Venezuely. Pátrání stále probíhá. Podle venezuelského deníku El Universal bylo 10. ledna v moři nalezeno tělo. Nové kolekce budou na nadcházejících týdnech módy i přes velkou tragédii předvedeny. Pochopitelná je ale neúčast zbytku rodiny.

 

Sotva jeden skončil, do mediální pozornosti se dere další. Řeč je o dalším pánském fashion weeku - tentokrát o to milánském. Italská módní metropole bude kolekce hostit od soboty 12. ledna.

 

Mezi 8. a 11. lednem probíhá v italské Florencii tradiční veletrh pánské módy Pitti Uomo, známý nejen svým obsahem, ale i streetstylem svých prodejců a nákupčích. Doplňuje ho dámská verze Pitti W, festival pro děti Pitti Bimbo se koná 17. - 19. ledna. Na Pitti Uomo kromě jiných ohromila i hostující značka Kenzo se svojí pánskou kolekcí na podzim/zimu 2013. Do dámské části přijel host v podobě brandu Maison Kitsuné.

 

1-MALCOLM_DE_RUITER_KENZO_MENSWEAR_FW13-8(c)Kenzo - F/W 2013

 

 

Britský Vogue informoval, že na fashion weeku v Londýně bude k vidění i přehlídka jedné z nejslavnějších návrhářských škol Central Saint Martins.

 

Blíží se týdny módy a kromě natěšených článků se můžete dočíst i o návrhářích, kteří se účastnit nebudou. Jedním z nich je americký mladík Chris Benz, dalším je francouzský módní dům s padesátiletou historií Cacharel.

 

10. února se spustí prodej kolekce amerického miláčka Prabala Gurunga pro obchodní síť Target. Tento týden vyšly na povrch záběry ze zákulisí focení lookbooku společně s komentáři ke květinové romantice s dávkou ostrosti od samotného Gurunga.

 

 

 

Všem, kdo se těšili na výběr z bonmotů Karla Lagerfelda, či jeho retrospektivní vzpomínkové příběhy, kreativní ředitel Chanelu překazil plány. Na setkání vlivných osobností módy WWD CEO Summit oznámil, že kniha nebude. Prý nemá co říci.

 

Další kolekce Métiers d´Art značky Chanel bude prezentována v Dallasu. Tradice každoroční speciální přehlídky funguje již od roku 2003 a značka jí ctí umění a schopnosti desítky různých řemeslníků. Poslední Métiers d´Art se odehrála v Edinburghu, v historii se předváděla v Londýně, Paříži, Tokiu i Šanghaji. Lokality jsou vybírány na základě historických propojeních s danými městy - Skotsko vyhrálo na základě vztahu Coco Chanel k místním materiálům i vévodovi z Westminsteru, Dallas zase díky podpoře brandu americkými novináři v jeho začátcích. A taky proto, že Lagerfeld dle vlastních slov prostě "miluje Texas".

 

Další z Beckamů se bude prohánět v módní kampani. Tentokrát opět David, který zpropaguje svoji další řadu spodního prádla pro H&M. Krátký film bude v éteru od 6. února, režíroval ho exmanžel Madonny režisér Guy Ritchie a obnažený David v něm bude běhat ulicemi LA.

 

a_4x-horizontal

 

 

Známá módní novinářka Suzie Menkes, píšící pro International Herald Tribune, získala od města Florencie zlatou minci. Nejvyšší cenu Fiorino d´Oro si vysloužila přispěním zdejší kultuře a umění.

 

Marc Jacobs prozradil další část příběhu o své kosmetické řadě - k dispozici bude v síti Sephora a na police se dostane na podzim 2013.

 

Luxusní linie řetězce H&M & other stories otevře své obchody již letos na jaře. V České republice kamenný obchod nebude a zatím to ani nevypadá na možnost doručení z online obchodu stories.com.

 

 

ZPRÁVY Z TÝDNE 31. PROSINCE 2012 - 4. LEDNA 2013

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál