autor:

Týdenní přehled: SFS má své finalisty, začíná pánský módní "týden" v Londýně, nové kampaně Chanel a Dior S/S 2013 a další...

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Týdenní přehled: SFS má své finalisty, začíná pánský módní "týden" v Londýně, nové kampaně Chanel a Dior S/S 2013 a další...

 

 

Krátce ze světa módy - 31. prosince 2012 - 4. ledna 2013

 

 

Devátý ročník soutěže Shooting Fashion Stars, pyšnící se stejným týmem jako Prague Fashion Weekend, odhalila své finalisty. Hvězdnou čtveřici tvoří Monika Přikrylová, Pavel Berky, Lucie Králová a Mirka Horká&Štěpán Růžička. Postupné představení všech vítězů začalo v úterý Monikou Přikrylovou.

 

Začátkem roku hýbou médii zejména nově zveřejňované kampaně na jaro/léto 2013. Svá entrée si tento týden užily i značky Chanel (Yumi Landing, Ondria Hardin, Stella Tenant; foto Karl Lagerfeld) a Dior (Daria Strokous, Anna Martynovna, Daiane Conterato, Marie Piovesan; foto Willy Vanderperre).

 

Chanel_spring_summer_2013_campaign3© Chanel

 

0102135© Dior

 

 

O víkendu začínají pořádné přípravy na pánský třídenní "fashion week" v Londýně známý pod názvem London Collections: Men. Své řady ukáží například brandy a návrháři AlexanderMcQueen, Tom Ford, Topman, Meadham Kirchhoff, Burberry, Viviene Westwood, JW Anderson či Paul Smith.

 

burberry-prorsum-mens-ready-to-wear-fall-2009-1© Burberry

 

 

V platnost vstoupil důležitý zákon míchající se zavedenými pravidly modelingu. Bohužel ale jen v Izraeli. Tamní módní průmysl už nemůže využívat modelky s BMI indexem pod 18,5. Stejná pravidla platí i v Miláně a Madridu, ovšem CFDA o jejich zavedení ani neuvažuje. Prý jim stačí k boji pro ti anorexii prevence v podobě příruček a rad.

 

Designérka neonových a flitrových kreací Betsey Johnson se vrátí do světa módy. Její firma zkrachovala v dubnu 2012. Podle The New York Times to chce dokázat zejména tvorbou levnější a mladší linie, která by se měla prodávat v amerických konfekčních řetězcích.

 

Srbská Elle má na lednové obálce vůbec prvního muže v historii. Škoda může jen být, že vypadá jako žena. Pózuje totiž Andrej Pejic, oblíbený kontroverzní androgynní model.

 

pejic-elle© Elle Serbia

 

 

Kampaň Burberry S/S 2013, v níž se kamery soustředí zejména na Romea Beckhama (více ZDE), se rozpohybovala. Režii má na svědomí Christopher Bailey, kameru Mario Testino.

 

 

 

ZPRÁVY Z TÝDNE 17. - 23. PROSINCE 2012

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál