autor:

Týdenní přehled: Kirkwood oceněn, Tisci zůstává u Givenchy, JW Anderson, Wang, DKNY a další spolupracují...

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Týdenní přehled: Kirkwood oceněn, Tisci zůstává u Givenchy, JW Anderson, Wang, DKNY a další spolupracují...

 

 

Krátce ze světa módy - 28. ledna - 1. února 2013

 

Maximálně úspěšný obuvník dostal obrovskou šanci se ještě zdokonalit. Nicholas Kirkwood byl oceněn BFC/Vogue Fashion Fund 2013, tedy odměnou a zároveň podporou v podobě 200 tisíc liber.

 

Vítězkou H&M Design Award 2013 se stala Minju Kim. Cenu publika získala Alba Prat. O všech finalistech a jejich kolekcích si můžete přečíst ZDE.

 

O brand Givenchy tak, jak jej znáte, se nemusíte bát další tři roky. Kreativní ředitel starého francouzského módního domu Ricardo Tisci podepsal smlouvu uvazující ho k dalšímu pracovnímu poměru.

 

Většina novinek z posledních dní má společnou jednu věc - spolupráci. Tak například Diane von Furstenberg vytvořila v pořadí druhou dětskou kolekci pro GAP. Oblíbené zavinovací šaty už holčičky nemusí jen závidět svým maminkám.

 

Look_6_V_8Mar12_pr_b_592x888(c)GAP

 

 

JW Anderson, který potěšil i pobouřil diváky pánských přehlídek v Londýně, teď už všechny své fanoušky stoprocentně rozradostnil. Ohlásil druhou kolekci pro konfekční Topshop.

JWAnderson12_V_31Jan2013_pr_b_592x888(c)TOPSHOP

 

 

Americká značka DKNY se zase spojila s brandem Opening Ceremony. Společně oživili patnáct ikonických looků navržených Donou Karan z 90. let.

 

V rámci oslav 127 let na trhu navrhl Matthew Williamson set spodního prádla pro brand Triumph. Neurčena k nošení, ale k vystavování, souprava doplní modely z předlouhé historie i z dalších kooperací. Pro tuto příležitost pro Triumph navrhovali i Louise Gray, sestry Felder Felder či Fyodor Dolan.

 

MatthewWilliamson02_V_1Feb13_pr_b_592x888(c)Triumph

 

 

Pro změnu s kosmetickou firmou se uvázal Jason Wu. Návrhář, který má na svědomí šaty na inauguraci pro první dámu USA, vytvoří pro značku Lancome sadu líčidel. Jakých a kolik toho všeho bude se zatím neví, ale bude to už za pár měsíců - v září 2013.

 

Nad stejným cílem se také sešli jeden zpěvák a jeden návrhář. Justin Timberlake si nechal pro své nové album 20/20 Experience vytvořit novou image od Toma Forda. Spolupráce se promítla i do nového klipu k písni Suit & Tie, v jehož klipu je vidět hned několik dílčích výsledků.

 

 

Michael Kors chce bojovat s hladem a jeho cíle jsou vysoké - rovnou s tím světovým. V budoucnosti se chystá vystupovat v kampaních a plánovat akce pro program OSN World Food Programme.

 

Zřejmě nejpodivnější spolupráci chystá Alexander Wang (a teď nemyslíme jeho kolekci pro Balenciagu). Nový kreativní ředitel francouzského módního domu připravuje pro svůj stejnojmenný brand novou kabelku. Ta vznikne v rámci kolaborace se společností Samsung, díky jejíž telefonu Galaxy Note II pořídí skupinka módních přátel Wanga fotografie ze svého každodenního života, kterými se chystaná kabelka následně potiskne.

 

 

ZPRÁVY Z TÝDNE 21.-25. LEDNA 2013

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál